אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שביתה בכל בתי המשפט; העובדים: "מזלזלים בנו במו"מ" צילום: אלכס קולומויסקי

שביתה בכל בתי המשפט; העובדים: "מזלזלים בנו במו"מ"

לטענת ועד העובדים, "האוצר והנהלת בתי המשפט מזלזלים בעובדים בכל הנוגע לתמורה ולהתחשבות שמגיעה לנו בגלל שינוי תהליכי העבודה בבתי המשפט ב-180 מעלות"

20.06.2016, 11:56 | משה גורלי

ועד העובדים של מערכת בתי המשפט הודיע הבוקר (ב') על שביתה בכל בתי המשפט בארץ. השופטים אינם שובתים, אך ייתכנו שיבושים בממשקים בינם לבין המזכירויות ובין המזכירויות לקהל. כך למשל יתקיימו הדיונים ללא הקלדניות, כך שדיונים ללא הקלטה יוקלדו בידי השופט או המתמחה.

דני חסון יו"ר הוועד: "הסיבה לשביתה היא זלזול מתמשך של האוצר והנהלת בתי המשפט בעובדים בכל הנוגע לתמורה ולהתחשבות שמגיעה לנו בגלל שינוי תהליכי העבודה בבתי המשפט ב-180 מעלות. אנחנו מבחינתם פיונים על לוח השחמט. השביתה כרגע היא ללא הגבלת זמן. אלא אם בית הדין לעבודה יורה אחרת. אנחנו מכבדים את החוק".

הליכים דחופים כמו מעצרים, עתירות דחופות לבג"ץ, צווי מניעה וסעדים דחופים בהליכים אזרחיים, עבודה, פליליים ומנהליים יטופלו אולם יתכנו שיבושים.

 סגור (אילוסטרציה), צילום: אביגיל עוזי סגור (אילוסטרציה) | צילום: אביגיל עוזי  סגור (אילוסטרציה), צילום: אביגיל עוזי

לא תתקיים קבלת הקהל במזכירויות במהלך השביתה, יטופלו נושאים דחופים בלבד. בהעדר עובדי מזכירות לא תתאפשר הגשת תביעות, בקשות ומסמכים באופן ידני, אלא רק באמצעות הגשה מרחוק . במהלך ההשבתה לא יתאפשר ביצוע תשלומים במזכירות אלא רק בסניפי הדואר או דרך נט-המשפט.

דיוני ועדות שחרורים הקבועים להיום במתקני הכליאה מבוטלות פרט למחוז דרום.

מרכז המידע הטלפוני יפעל כסדרו.

ולשאלה המסקרנת את עורכי הדין? מנין הימים להגשת מסמכים - הנושא יוסדר עם סיום השביתה, באמצעות פרסום הודעה ברשומות. הודעה זו תימסר גם לפונים למרכז המידע הטלפוני.

תגיות