אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימפרבה מזנקת בניו יורק לאחר השקעת הקרן האקטיביסטית אליוט

אימפרבה מזנקת בניו יורק לאחר השקעת הקרן האקטיביסטית אליוט

הקרן הודיעה אתמול לאחר הנעילה על רכישת 9.8% מהון המניות של אימפרבה. אופנהיימר: "מחיר המניה הנוכחי אינו משקף את שווי החברה ופוטנציאל הצמיחה"

21.06.2016, 18:12 | דרור רייך

אתמול לאחר המסחר הודיעה קרן Elliott Management המתמחה בפעילות אקטיביסטית לצורך הצפת ערך בחברות ציבוריות, על אחזקה חדשה של 9.8% מהון מניות אימפרבה(IMPV) חברת אבטחת המידעה. המניה מגיבה בעלייה חדה של יותר מ-10% בבורסה של ניו יורק.  

קראו עוד בכלכליסט

חברת אימפרבה הצומחת היא השחקנית המובילה בתחום המתפתח של אבטחת מידע בבסיסי נתונים (DBS). להערכת קרן Elliot, מניית החברה נסחרת בדיסקאונט ניכר לשוויה ההוגן, שאינו משקף את הפוטנציאל להמשך הצמיחה ושיפור הרווחיות.

"המהלך מחזק את הערכתנו כי מחירה הנוכחי של מניית אימפרבה אינו משקף כראוי את שווי החברה ואת פוטנציאל הצמיחה הטמון בשוקי היעד שלה" מציינים באופנהיימר. "פעילות הקונסולידציה וה-M&A (מיזוגים ורכישות) בענף אבטחת מידע תומכת במהלך של הקרן האקטיביסטית, ומספקת לדעתנו פוטנציאל להצפת ערך במניית אימפרבה".

שוק היעד של אימפרבה מתאפיין בשיעורי חדירה נמוכים של פחות מ-25%, ועיקר התחרות לפתרונות akv מגיעה מצד ענקית הטכנולוגיה IBM, כאשר שאר המתחרים מציעים פתרונות נקודתיים, בניגוד לפלטפורמה הכוללת של אימפרבה.

בבית ההשקעות אופנהיימר העניקו למניית אימפרבה מחיר יעד של 60 דולר, הגבוה בכ-35% ממחירה לאחר הזינוק של היום, סביב 44.5 דולר.

במהלך השנים האחרונות יזמה קרן Elliott מספר מהלכים אקטיביסטיים לצורך הצפת ערך בחברות שנסחרו בתמחור חסר. רשימת החברות הללו כוללת את EMC נמכרה ל-Dell, החברות Informatica ו-BMC שנמכרו לקרן השקעה פרטית, וחברות Citrix, Juniper, Brocade. במרבית המקרים, השקעת הקרן במניות אלה הובילה להצפת ערך של למעלה מ- 25%.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות