אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אביגדור ליברמן ביטל את מינוי אורי אגמון ליו"ר תעש צילום: עמית שעל וויקיפדיה

בדיקת כלכליסט

אביגדור ליברמן ביטל את מינוי אורי אגמון ליו"ר תעש

בהחלטה הראשונה שלו בתחום התעשיות הביטחוניות החליט שר הביטחון לבטל את המינוי, אף שהוא כבר נחתם והועבר לאישור ועדת המינויים בשירות הציבורי. מי שיכול לנשום לרווחה הוא יו"ר רפאל יצחק גת, שצפוי לקבל אישור להמשך כהונתו

22.06.2016, 07:35 | גולן חזני

שר הביטחון הנכנס אביגדור ליברמן מבטל את מינויו של תא"ל (במיל') אורי אגמון ליו"ר תעש. ל"כלכליסט" נודע כי ליברמן החליט למנות גורם אחר לתפקיד. אגמון, אשר מכהן כיום כראש מינהלת מעבר תעש לנגב, היה צפוי להחליף את האלוף (במיל') אודי אדם, שמונה למנכ"ל משרד הביטחון במקום המנכ"ל הפורש דן הראל. הוא אישר כי קיבל טלפון מגורם במשרד הביטחון שהודיע כי לא ימונה לתפקיד והתנצל בפניו. "זו דרכו של עולם", אמר אגמון בתגובה ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

 

ההחלטה על המינוי כבר נחתמה בין השרים

המינוי של אגמון סוכם בין שר האוצר משה כחלון ובין קודמו של ליברמן בתפקיד משה (בוגי) יעלון. הוא אף נחתם והועבר לאישור ועדת ברנר האחראית למינויים בשירות הציבורי.

תעש מצויה בשלבי הפרטה בהובלת מנהל רשות החברות אורי יוגב, שמצוי בעימות מתמשך עם כחלון.

עדיין לא הוחלט אם תעש הולכת להפרטה במתווה שתוכנן או שמא יוקפא תהליך ההפרטה. אפשרות נוספת היא מתווה של הנפקת מניות מיעוט שלא יעביר את כלל השליטה לידיים פרטיות.

חברת תעש אמורה להעתיק את פעילותה מרמת השרון לרמת בקע שבנגב בשנת 2020. במסגרת זאת היא תפנה שטחים נרחבים ברמת השרון לטובת בנייה של עשרות אלפי יחידות דיור. 

מימין: ליברמן ואגמון. עדיין לא ידוע מי ימונה במקומו, צילום: עמית שעל וויקיפדיה מימין: ליברמן ואגמון. עדיין לא ידוע מי ימונה במקומו | צילום: עמית שעל וויקיפדיה מימין: ליברמן ואגמון. עדיין לא ידוע מי ימונה במקומו, צילום: עמית שעל וויקיפדיה

אלביט היא המועמדת היחידה לרכישת תעש

לפני שמונה לראש מינהלת המעבר של תעש לרמת בקע שימש אגמון כראש תשלובת התחמושת של החברה. הוא השתחרר מצה"ל ב־1995 לאחר שמילא תפקידי פיקוד בכירים. כמו כן כיהן כמנכ"ל חברת מרקורי וכיו"ר חברת להבות.

בשנה האחרונה פרסמה רשות החברות מכרז הפונה למשקיעים ולחברות להתמודד על רכישתה של תעש. יותר מעשר חברות וקבוצות של משקיעים התמודדו, אך פרשו מהמירוץ. כעת אלביט מערכות, שבבעלות מיקי פדרמן, היא המועמדת היחידה לרכישתה.

בראש הפורשים היו מאיר שמיר וסמי קצב, שהתמודדו במשותף, קרן פימי של ישי דוידי, המיליארדר היהודי־אמריקאי איירה רנרט וחברת פלקסטרוניקס מארה"ב.

מנכ"ל תעש מערכות הוא אבי פלדר. בחברה מועסקים כיום כ־2,400 עובדים, וזאת לאחר שבשנתיים האחרונות פרשו משורותיה כ־1,300 עובדים כחלק מתוכנית שהובילו פלדר והיו"ר היוצא אדם למען הכנת החברה להפרטה. בד בבד עם תוכנית הפרישה בשנה האחרונה החברה קלטה לשורותיה כ־150 מהנדסים במסגרת מהלך פיתוח של אמצעי לחימה מתקדמים שהיא מובילה.

מי שיכול לנשום לרווחה הוא יו"ר רפאל יצחק גת. זאת משום שליברמן צפוי לאשר את חידוש מינויו בקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ליברמן בחור שיודע לעבוד מכניס אוירה של מנהל
ליברמן בחור שיודע לעבוד מכניס אוירה של מנהל תובעני. במבחן העובדתי ליברמן הצליח בכל תפקידיו ואם לא היה מצליח לא היה כ"כ נרדף ונלעג ע"י האליטה התקשורתית הפרזיטית אני לא ממקורביו ולא הצבעתי לו אבל למדתי לא לתת לתקשורת לעבוד עלי בתקשורת יש כותרות ששמורות לעורך ולטעמו הפוליטי ויש עובדות. גם בעובדות יש עובדות ערוכות עם חצי אמת ויש עובדות ונתונים בלתי תלוים צריך להיות חולה קריאה מספיק שנים כדי ללמוד מה עובדתי ומה מגמתי. לא הלאה אתכם אבל בתקופתו כשר חוץ נכנסנו לאו אי סי די שזה השדרוג במעמדנו הבינלאומי הכי משמעותי שקרה פה  בתקופתו כשר תשתיות נפתרה בעיית המים של ישראל ע"י מכרזי ההתפלה המאסביים שהוא הכניס והצליח בתקופתו כשר התחבורה נעשתה מהפכה במצב התחבורה האוירית ע"י הפרטת אל על וקודמו נורמות בינלאומיות שהכניסו את ישראל לחברות באיגודים החשובים בעולם
Car  |  22.06.16
לכל התגובות