אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי אתר האופציות הבינאריות 24OPTION יודו בעבירת מס צילום: שאטרסטוק

בעלי אתר האופציות הבינאריות 24OPTION יודו בעבירת מס

על פי הסדר טיעון שנחתם עם השלושה - אסף לנציאנו, גלעד שמין ומשה (גילי) בן משה – הם יודו שלא דיווחו לרשויות המס על הכנסות בהיקף של מיליוני דולרים שהועברו למקלט מס. הם ירצו חצי שנה של עבודות שירות, ישלמו קנסות אישיים של מאות אלפי שקלים, וכן כופר של 1.6 מיליון שקלים למס הכנסה

23.06.2016, 22:09 | תומר גנון

בעלי השליטה באתר המסחר לאופציות בינאריות 24OPTION – אסף לנציאנו, גלעד שמין ומשה (גילי) בן משה - יודו וירשעו בעבירה של מסירת דו"ח וידיעות לא נכונים למס הכנסה. כך עולה מהסדר טיעון שהגישה היום (ה') המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לבית משפט השלום בת"א.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסדר יודו שלושת בעלי האתר שלא דיווחו לרשויות המס בין השנים 2010-2012 על הכנסות בהיקף של מיליוני דולרים של מערך החברות הזרות שהקימו לשליטה באתר, ונרשם בין היתר באיי הבתולה.

על פי ההסדר על השלושה, שמיוצגים על ידי עוה"ד נתי שמחוני ואילנה זיבנברג, יוטל עליהם עונש של חצי שנת מאסר שירוצו בעבודות שירות. על לנציאנו יוטל קנס של חצי מיליון שקלים, ועל שמין ומשה קנס של 300 אלף שקלים. בנוסף ישלמו השלושה כופר של 1.6 מיליון שקלים למס הכנסה.

 , צילום: סי די בנק ובלומברג צילום: סי די בנק ובלומברג  , צילום: סי די בנק ובלומברג

ההסדר עם השלושה הוא במסגרת פרשת "אדון האשליות" שחשפה הלבנת הון של עשרות מיליוני שקלים באמצעות שוק ההון. במסגרת החקירה הודה והורשע פעיל שוק ההון, רועי חיון, שהעביר את מירב הכספים - רווחי הימורים לא חוקיים שצבר - שנדרשו לצורך הפעלת חברת האופציות הבינאריות. חיון הודה שהוא והמייסדים יצרו מצג שווא כאילו מדובר בחברה זרה, אולם בפועל הם שקיבלו החלטות, נתנו הוראות, שלטו בחשבונות הבנק ובהכנסות ובהוצאות של מערך החברות שעמד מאחורי האתר. בדרך זאת, כאמור, הם התחמקו מתשלום מס על הכנסות של מיליוני דולרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות