אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר מחסל פעילות הביטוח שנה בלבד אחרי שנכנס אליה

אלטשולר מחסל פעילות הביטוח שנה בלבד אחרי שנכנס אליה

בית ההשקעות נערך להשקת הגמל להשקעה, מוצר שייתר את פוליסות החיסכון שהקים וגייסו כבר 400 מיליון שקל שניתנות לשיווק רק על ידי מבטח

30.06.2016, 12:57 | רחלי בינדמן

שנה בלבד לאחר שהקים את חברת הביטוח, בית ההשקעות אלטשולר שחם סוגר את הפעילות ומעביר את 400 מיליון השקלים שגייס מלקוחות בפוליסות חיסכון להכשרה ביטוח.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע למהלך הוא אישור חוק קופת הגמל להשקעה - מוצר פיננסי חדש שיתחרה בקרנות נאמנות, התיקים המנוהלים, והכולל יתרונות מס משמעותיים העדיפים גם על מוצר פוליסת החיסכון בדגש על פטור מלא ממס רווחי הון למי שימשוך הכספים שיחסוך רק בגיל פרישה וכקצבה חודשית.

אלטשולר הוציא מלכתחילה רשיון מבטח מהפיקוח על הביטוח, פרוצדורה שארכה מעל שנה, כדי שיוכל לשווק פוליסות חיסכון שרק מבטח יכול למכור. מדובר במוצר פיננסי עם מסלולי השקעות שונים שניתן לעבור ביניהם מבלי לחוות אירוע מס. מי שמשווק את המוצר הם סוכני הביטוח בניגוד לקרנות הנאמנות המשווקות על ידי הבנקים. באלטשולר רצו למנף הצלחת הגיוסים בגמל גם לגיוסים בפוליסות חיסכון, מוצר ים דמי ניהול ממוצעים של סביב 1.2%.

גלעד אלטשולר , צילום: אוראל כהן גלעד אלטשולר | צילום: אוראל כהן גלעד אלטשולר , צילום: אוראל כהן

אלא שברגע שנפתחה בפניהם האפשרות לשווק מוצר עם יתרונות עדיפים - הגמל להשקעה - ההחזקה ברשיון מבטח וריתוק הון עבור זה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשנה, הפכה מיותרת. הנחת העבודה באלטשולר שכסף יחל לזלוג מפוליסות החיסכון לגמל להשקעה.

תעשיית פוליסות החיסכון מגלגלת 20 מיליארד שקל וצומחת בקצב מסחרחר, במיוחד על רקע הריבית האפסית הדוחפת הציבור לעזוב הפיקדון בבנק ולחפש תשורה גבוהה יותר. לפי הערכות, פוליסות החיסכון ייכנסו החל מ2017 אז ככל הנראה יתחילו לשווק את הגמל החדש לתהליך קיפאון בכניסת כסף חדש ובהמשך יציאה הדרגתית לטובת הגמל להשקעה, שסביר שיהיה בדמי ניהול זולים יותר, ועם הטבות מס עדיפות כאמור.

גם פסגות מחזיק ברשיון מבטח ומשווק בהצלחה פוליסות פיננסיות. בניגוד לאלטשולר, לפי הערכות אין כוונה מצד פסגות לסגור הפעילות שכן הם משווקים לצד הפוליסות גם ביטוחי חיים ובוחנים כניסה לשיווק ביטוחי מנהלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
פוליסות החיסכון מוצר מצוין רק אם מי שמוכר
פוליסות החיסכון מוצר מצוין רק אם מי שמוכר אותן לפחות בעל רשיון לשיווק/ניהול השקעות או הבנה שכזו. זה שהם תולים את היציאה מהביטוח בגמל ה"אטרקטיבי" זה לתת לציבור להיאחז בכך שהם עוד מובילים את השוק.  לפחות הם יודעים לעשות סטופ-לוס על גחמת הביטוח. שיהיה בהצלחה ובריאות לכולם, גם לחברות, גם למשקיעים ולכל יהודי באשר הוא. שבת שלום. גם אני לפעמים שוכח, כסף זה רק כסף
Candy  |  30.06.16
2.
כשאלטשולר שחם נכנסו לביטוח הם ראו מול העיניים
כשאלטשולר שחם נכנסו לביטוח הם ראו מול העיניים את פוליסות החיסכון בלבד. לא הבינו שלנהל חברת ביטוח ובפרט לשווק פוליסות ביטוח זה הרבה יותר מ"פוליסות חיסכון". אבל כשלא חושבים מספיק ויש עודף בטחון עצמי ואף גם שחצנות מפסידים כסף וסוגרים את הפעילות. על זה נאמר "סוף מעשה במחשבה תחילה".
Flask  |  30.06.16