אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון תסבסד סמארטפונים ללקוחותיה תמורת צפייה בפרסומות

אמזון תסבסד סמארטפונים ללקוחותיה תמורת צפייה בפרסומות

החברה משיקה תוכנית שתאפשר לרכוש מכשירים פתוחים שיוטענו בהם אפליקציות של אמזון וכן יופיעו הודעות פרסומיות על מסך הבית. בינתיים התכנית מפונית ללקוחות אמזון פריים ומוגבלת למוטו G וכן למכשיר נוסף מבית בלו

30.06.2016, 15:59 | רפאל קאהאן

אמזון תשיק תכונית חדשה לסבסוד חלקי לרוכשי סמארטפון שמנויים על שירות הפריים שלה. על פי ההודעה של אמזון אתמול (ד') התוכנית תאפשר לרכוש מכשיר מוטו G בעלות של 150 דולר במקום 200 או מכשיר בלו R1 HD במחיר של החל מ-50 דולר במקום 100. בסך הכל ההנחה המגולמת היא 50 דולר ממחיר המכשיר. לא ברור אם אמזון צפויה להרחיב את היצע המכשירים בהמשך.

קראו עוד בכלכליסט

תנאי התכנית מאפשרים הצגה של הודעות פרסומיות כהתראות במסך הבית, בדיוק כמו נוטיפיקציות של אפליקציות צ'ט או רשתות חברתיות. בנוסף תהיה לאמזון ככל הנראה גם שליטה על תמונת הרקע של מסך הבית, אם כי לא ברור אם היא תציג שם פרסומות באופן קבוע או רק בזמנים מסוימים. המכשירים יגיעו עם כל האפלקיציות של אמזון מותקנות עליהם מראש ומבלי יכולת להסיר אותן, רק לנטרל את הפעולה שלהן.

התוכנית פתוחה בשלב זה רק ללקוחות פריים התוכנית פתוחה בשלב זה רק ללקוחות פריים התוכנית פתוחה בשלב זה רק ללקוחות פריים

אמזון תאפשר לבטל את התוכנית בתמורה להחזר הסובסידיה ללא תנאים מוקדמים. עבור החברה מדובר בניסוי, אך כזה שיעלה לה כנראה הרבה פחות מהניסיון שלה עם מכשיר הפיירפון שהשיקה לפני כשנתיים ושנחל כישלון עצום. אמזון נאלצה להוריד את מחירו מ-200 דולר ל-99 סנט אחרי כחודשיים, ולאחר שגם זה לא סייע למכירות היא רשומה הפסד של 170 מיליון דולר עקב מלאי שלא נמכר.

המכשירים שאמזון מציעה בתכנית אינם המתקדמים ביותר בשוק. הבלו הוא מכשיר מוזל והמוטו G אמנם מציג מפרט מעניין יותר, אך נחשב למכשיר הזול ביותר בהיצע של מוטורולה. לא ברור אם הסובסידיה הקטנה תספיק על מנת למשוך לקוחות במחיר הזה. מנויי פריים משלמים כבר כ-100 דולר בשנה עבור התוכנית, שמספקת להם שירות מועדף, משלוחים תוך 48 שעות וגישה לתוכן ייחודי. תשלום נוסף על מכשיר שיכלול פרסומות ואולי גם שימוש במידע אישי היא לאו דווקא עסקה משתלמת במיוחד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות