אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מספיק מתוק: הרשי סירבה להצעת רכש של 23 מיליארד דולר ממונדלז

לא מספיק מתוק: הרשי סירבה להצעת רכש של 23 מיליארד דולר ממונדלז

קבלת ההצעה הייתה יוצרת את חברת הממתקים הגדולה בעולם; מניית הרשי זינקה אתמול ב-16.8%, ומונדלז - ב-5.9%

01.07.2016, 09:55 | שירות כלכליסט

יצרנית השוקולד האמריקאית הרשי הודיעה אתמול (ה') כי דחתה הצעת השתלטות בהיקף 23 מיליארד דולר מצד מונדלז (Mondelez International) - צעד שהיה מרחיב את נוכחותה של האחרונה בארה"ב והיה יוצר את החברה הגדולה בעולם לייצור שוקולד.

קראו עוד בכלכליסט

הסירוב מדגיש את האתגרים שעימם מתמודדת מנכ"לית מונדלז, אירין רוזנפלד בניסיונה לשכנע את מחזיקת המניות הראשית של הרשי, "הרשי טראסט" (Hershey Trust) - שהוקמה לפני כמאה שנה כקרן צדקה ששוויה עומד כיום על 12 מיליארד דולר. יצרנית השוקולדים הפופולאריים עלתה במסחר אתמול ב-16.8% וננעלה ברמה של 113.49 דולר למניה - מעל להצעתה של מונדלז ששיקפה מחיר של 107 דולר למניה. הסירוב מצביע על כך שהמשקיעים מצפים להצעה "מתוקה יותר" מצד מונדלז". מניותיה של מונדלז עלו ב-5.9% ל-45.51 דולר למניה.

אוריאו של מונדלז, צילום: דן לב אוריאו של מונדלז | צילום: דן לב אוריאו של מונדלז, צילום: דן לב

מיזוג אפשרי בין שתי החברות יצרף את פעילותה החזקה של הרשי בארה"ב לטביעת הרגל הגלובלית של מונדלז. גורם המקורב לעניין אמר לרויטרס כי מונדלז הבטיחה להרשי כי תשמור על שמה ותימנע מפיטורי עובדים אם יתקיים מיזוג. מנדלז לא צופה לסיכון מצד רשויות ההגבלים העסקיים בהינתן הפעילות הגיאוגרפית הנפרדת של שתי החברות.

"חברי הדירקטוריון דחו פה אחד את ההצעה וקבעו שאינה מספקת בסיס להמשך השיחות בין מונדלז להרשי", הודיעה הרשי.

מונדלז, יצרנית עוגיות ה"אוריאו" המפורסמות, היא יצרנית המתוקים השנייה בגודלה בעולם ואילו הרשי ניצבת במקום החמישי. מיזוג בין השתיים יניח בידי החברה הממוזגת 18% משוק המתוקים. על פי מחקר שוק של חברת "יורו מוניטור" היא תאפיל על חברת מארס (Mars) המחזיקה ב-13.3% מהשוק הגלובלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות