אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כצמן עובר לנדל"ן פרטי: גזית מכרה מניות בברזיל תמורת 200 מיליון שקל צילום: גלעד קוולרציק

כצמן עובר לנדל"ן פרטי: גזית מכרה מניות בברזיל תמורת 200 מיליון שקל

החברה מכרה 2% ממניות BR Malls הבורסאית בברזיל ורכשה במקום זאת בניין משרדים בסאו פאולו תמורת 180 מיליון שקל

03.07.2016, 13:10 | אורן פרוינד

חברת גזית גלובמתחילה ליישם את האסטרטגיה שהתווה היו"ר ובעל השליטה חיים כצמן, להגדלת רכיב הנדל"ן הפרטי על חשבון הנדל"ן הציבורי.

כחלק מהמהלך, השלימה היום החברה מכירה של כ-2% ממניות החברה הציבורית BR Malls בברזיל תמורת 170 ריאל ברזילאי (200 מיליון שקל) ורכשה במקום זאת בניין משרדים בסאו פאולו תמורת 153 ריאל ברזילאי (180 מיליון שקל).  

קראו עוד בכלכליסט

למרות הביקורת הקשה שספגה כשנכנסה לראשונה להשקעה בברזיל - הסובלת ממיתון בשנתיים האחרונות - גזית גלוב מכרה את המניות שלה ב- BR Malls ברווח של 40 מיליון שקל. לאחר המכירה היא נותרה עם אחזקה של כ-4.5% ממניות החברה בשווי של כ-350 ריאל ברזילאי (300 מיליון שקל) כשהיא מורווחת על ההשקעה הזו ב-90 מיליון שקל.

בניין המשרדים שרכשה ממוקם מעל המרכז המסחרי שבבעלותה בסאו פאולו - Top Center Shopping. בנוסף רכשה את החניון התת קרקעי של המבנה. בניין המשרדים כולל 17 קומות ושטח להשכרה (GLA) של כ- 13,450 מ"ר והחניון כולל 370 מקומות חניה. בין הדיירים בנכס השגרירות של יפן, דאו ג'ונס, פרוקטור אנד גאמבל, Goodyear ועוד.

ה- NOI של המרכז המסחרי, שנמצא כיום בתפוסה של 100%, גדל בכ- 30% מאז ספטמבר 2014, המועד בו רכשה החברה את הנכס.

רחל (רוחה) לוין, מנכ"לית גזית-גלוב אמרה היום כי "החברה תבחן בהמשך מימוש או רכישת מניות נוספות בהתאם להזדמנויות בשווקים ולחלופות שלנו להשקעה בנכסים בצורה ישירה. רכישת הבניין מספקת הזדמנות טובה להגדלת השטח המסחרי וליצירת סינרגיות תפעוליות משמעותיות עם המרכז המסחרי הקיים, באמצעות תוספת מקומות חניה, הסבת חלק משטח המשרדים לשטח מסחרי וכן שדרוג וניצול יעיל יותר של השטחים המסחריים, כתוצאה מהרכישה".

כצמן ושותפו דורי סגל התבטאו בשנתיים האחרונות בדבר האטרקטיביות של השוק בברזיל. הפעילות של גזית גלוב בברזיל מרוכזת תחת החברה הבת הפרטית גזית ברזיל המנוהלת על ידי מיה שטרק. נכון להיום בבעלות גזית ברזיל 8 מרכזים מסחריים (כולל נכס אחד בפיתוח) בעלי שטח להשכרה של כ-110 אלף מ"ר ובשווי של כ-1.1 מיליארד ריאל (כ- 400 מיליון דולר).

מימין: דורי סגל וחיים כצמן, צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: דורי סגל וחיים כצמן | צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: דורי סגל וחיים כצמן, צילום: עמית שעל, אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות