אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קרדיט סוויס: "הזנחת החינוך בבריטניה - הסיבה לניצחון הברקזיט" צילום: איי אף פי

מנכ"ל קרדיט סוויס: "הזנחת החינוך בבריטניה - הסיבה לניצחון הברקזיט"

טידג'אן תיאם, יליד חוף השנהב, אמר בכנס באירופה כי נדהם לגלות בלונדון ילדים בבתי ספר עם תזונה לקויה, כמו בארץ מולדתו: "משהו צריך להיעשות באנגליה על מנת שלא יישארו יותר מדי אנשים מאחור"

04.07.2016, 12:37 | מיקי גרינפלד

מנכ"ל קרדיט סוויס טידג'אן תיאם מטיל על מערכת החינוך הבריטית את האחריות על החלטת העם להיפרד מהאיחוד. תיאם, שמונה לתפקידו הנוכחי בבנק השוויצרי לפני שנה בדיוק, אמר את הדברים בכנס בצרפת.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, החינוך החסר הוא שאפשר לקמפיין הברקזיט להשלות בקלות את אזרחי המדינה שבחרו בפרידה מהאיחוד. "זהו המחיר שבריטניה משלמת על ההזנחה הכרונית של ההשקעה בחינוך", אמר תיאם.

תיאם, לשעבר מנכ"ל חברת הביטוח הבריטית פרודנטיאל (Prudential), חי באנגליה במשך 15 שנים. לדבריו, הוא הזדעזע בביקורו באחד מבתי הספר בלונדון, כשהתבררה לו רמת התזונה של הילדים - שמחציתם לא אוכלים יותר מפעם ביום. "אלה דברים שראיתי בחוף השנהב", אמר תיאם.

תיאם הוא יליד חוף השנהב, שלאחר הצלחה בלימודי תואר ראשון ושני באירופה, ותקופה של התמחות בבנק העולמי חזר לסייע למדינה, לבקשת הנשיא, כמנהל חברת התכנון המייעצת של המדינה. תיאם אף כיהן תקופה מסויימת כשר בממשלה ומאוחר יותר, לאחר ההפיכה הצבאית, נכלא למשך כמה שבועות. עם שחרורו דחה בקשה להצטרף לממשלה הצבאית ועזב לאירופה.

תיאם אמר עוד בכנס שבריטניה צריכה לבצע חלוקה מחדש של שיטת המיסוי שלה, כולל העלאת מיסים, על מנת לסייע לאלה שנפגעו מהרגולציה. "משהו צריך להיעשות באנגליה ברמה הלאומית, על מנת שלא יישארו יותר מדי אנשים מאחור", אמר תיאם.

מנכ"ל קרדיט סוויס בירך מצד אחד את ההפגנות של אלה הקוראים לביטול משאל העם, אך אמר כי השאלה הרלבנטית היא האם הם מוכנים לשלם את המחיר הנדרש בשם האחווה עם החלשים.

"השלטים והמחאה נגד ההפרדה מאירופה, כל זה טוב ויפה. זה סיפור אחר כשמתחיליים לדבר על יצירת סולידריות. אני רוצה לשאול את המשתתפים - כמה מכם מוכן לשלם יותר מיסים?", אמר תיאם.

טידג טידג'אן תיאם | צילום: איי אף פי טידג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
שקרדיט סוויס יפתח רשת בתי חינוך בממלכה ויחנך
שקרדיט סוויס יפתח רשת בתי חינוך בממלכה ויחנך את הדור הצעיר על ערכי בירוקרטיה, השתלטות עויינת, סיכון כספים של אנשים אחרים, מקסום רווחים בכל מחיר והתחמקות ממיסים, ובין לבין להלבין הון שחור ולשחק עם ריביות הליבור ע"מ להרוס את התחרותיות ולפעול כקרטל דורסני! אני מדיע לבריטים שזרקו את האיחוד הלא דמוקרטי והדורסני הזה ולא הקשיבו לכל מיני נוכלים בחליפות שיעשו כמצוות הבנקים!
GreenPlane  |  08.07.16
8.
האפריקאים תמיד מחפשים את האשמה אצל אחרים. האמת
האפריקאים תמיד מחפשים את האשמה אצל אחרים. האמת שלאנגלים (ולשאר האירופאים) נמאס מהפלישה מאפריקה והפלישה המוסלמית חסרת המעצורים. לפני כמעט 60 שנים גרשו האפריקאים את האנגלים ואת שאר הלבנים מאפריקה בדרישה לעצמאות. במקום לבנות לעצמם את מולדת נורמלית, כל מדינות אפריקה (כולל דרום אפריקה) הם מדינות נחשלות ומושחתות עד יסוד. עכשיו, אחרי שגרשו את הלבנים מאפריקה באים האפריקאים ורצים אחרי הלבנים לאירופה ומשתלטים על המדינות ועל התרבות של האירופאים בביתם באירופה. זאת הסיבה היחידה לברקזיט. ולמי שעדין לא הבין, זאת רק ההתחלה, ההמשך הולך להיות הרבה יותר אלים.   
Quill  |  05.07.16
לכל התגובות