אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס חתמה על הסכם קיבוצי עם 2,700 עובדיה

פרסום ראשון

הפניקס חתמה על הסכם קיבוצי עם 2,700 עובדיה

ההסכם מסדיר תוספות שכר של עד 12% בשלוש השנים הקרובות, בונוסים של עד שלוש משכורות ומנגנון המקשה על פיטורים. בטרם נחתם ההסכם פתחו העובדים בשביתה במחאה על העיכוב בחתימתו

05.07.2016, 10:29 | רחלי בינדמן
פחות משבוע לאחר שעובדי הפניקס פתחו בשביתה במחאה על העיכוב בהגעה להסכם קיבוצי, חתם וועד העובדים היום (ג') על הסכם מול הנהלת הפניקס, רביעי במספר בענף הביטוח אחרי כלל, מגדל ו-AIG. לפי ההסכם, 2,700 עובדי הפניקס, שהתאגדו לפני שנתיים בהסתדרות, יזכו לתוספות שכר של עד 12% בשלוש השנים הקרובות, לצד בונוסים ומענקים.

קראו עוד בכלכליסט

תוקפו של ההסכם הוא מ-1 בינואר 2016 ועד לסוף 2018. לצד תוספות השכר המשמעותיות, ההסכם מסדיר מתן בונוס שנתי בגובה של עד 2.7 משכורות לעובד. גובה הבונוס ייגזר ממידת העמידה ברווחים של החברה, ובהנחה שרווחיה יהיו לפחות 70% מהיעד השנתי. בנוסף לכך, בסמוך למועד החתימה ישולמו לעובדים הבונוסים לשנת 2014 ו-2015, בגובה ממוצע של עד אלפי שקלים לעובד. במקביל, עם החתימה על ההסכם יקבלו העובדים מענקים, ביניהם מענק חתימה, שיגיעו גם הם עד לגובה של אלפי שקלים לעובד, בהתאם לוותק. עם השלמתה של מכירה עתידית של הפניקס, העובדים יזכו למענק כספי נוסף.

ההסכם קובע כי עובדי מוקדי השירות והמכירות יהיו זכאים בתקופת ההסכם להעלאת שכרם השעתי באופן הדרגתי, בשיעור של 10%-15%, בהתאם לוותק. לצד זאת, שכר המינימום בחברה יועלה ל-5,300 שקל בחודש רטרואקטיבית מחודש מרץ 2016. יודגש כי זוהי למעשה הקדמה של הפעימה הרביעית בתהליך העלאת שכר המינימום במשק שיזמה ההסתדרות. בנוסף, עובדים חדשים בהפניקס יקבלו מעמד של קביעות בתוך שלוש שנים. כחלק מההסכם, מאות עובדים יקבלו קביעות באופן מיידי. ההסכם מסדיר גם מתן קדימות למועמדים פנימיים בתהליכי איוש משרות.

מנכ"ל הפניקס אייל לפידות, צילום: אבי ולדמן מנכ"ל הפניקס אייל לפידות | צילום: אבי ולדמן מנכ"ל הפניקס אייל לפידות, צילום: אבי ולדמן

בסעיף ההפרשות לקרן השתלמות ופנסיה, הוסכם כי לעובדים חדשים תיפתח קרן השתלמות החל מתום השנה הראשונה להעסקה, כאשר ההפרשות אליה יהיו 2.5% ע"ח העובד ו-2.5% המעסיק. עם קבלת קביעות יועלה שיעור הפרשת המעסיק ל-7.5%. למרבית העובדים הקיימים, שלהם כבר קיימת קרן השתלמות, תוגדל הפרשת המעסיק עם החתימה באופן הדרגתי במהלך ההסכם עד ל-7.5%. ההפרשות לביטוחי מנהלים קיימים יושוו להפרשות לקרנות הפנסיה.

באופן חסר תקדים בענף, תקציב הרווחה שתקדיש הנהלת הפניקס לטובת עובדיה יעמוד בתקופת ההסכם על סכום של למעלה מ-51 מיליון שקל. בשנים בהן תעמוד החברה ביעד הרווחים, אף יוגדל תקציב הרווחה ב-2 מיליון שקל נוספים בכל שנה. כחלק מההסכם נקבע כי עובדים שהינם הורים לילד עד גיל 5, יקבלו מדי חודש 130 שקל עבור כל ילד בגין השתתפות בהוצאה על מעונות וגנים. עובדים קבועים שלהם ילדים בגיל 5-12 יקבלו מדי חודש יולי 650 שקל לילד בגין קייטנות. סעיפים נוספים בהסכם קובעים כי עובדים בעלי ותק של 5-10 שנים יקבלו יום הבראה נוסף מעבר לקבוע בצו ההרחבה, ועובדים בעלי 10 שנות ותק ומעלה יהיו זכאים ל-2 ימי הבראה נוספים – ועד לתקרה של 15 ימים.

מחאת עובדי הפניקס בשבוע שעבר מחאת עובדי הפניקס בשבוע שעבר מחאת עובדי הפניקס בשבוע שעבר

החברה תממן לעובדיה שהינם עורכי דין, רואי חשבון, יועצים פנסיוניים וכדומה, את תשלום אגרת המקצוע השנתית. בנוסף לכך החברה תשתתף מדי חודש בעלות ביטוח בריאות לעובדיה. לצד זאת, ההסכם מסדיר מנגנונים שונים הנותנים משקל לוועד העובדים ולהסתדרות בכל הקשור לסיום עבודתם של עובדים בחברה.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן מסר עם החתימה על ההסכם: "אני מברך את ועד העובדים ואת ההנהלה על כך שהצליחו בסופו של דבר לגשר על הפערים ולייצר מציאות חדשה וטובה יותר עבור כלל עובדי הפניקס ועבור החברה עצמה, ומביאה לכדי ביטוי את הערכת החברה לעובדיה. גם עובדי ענף הביטוח, שבמשך שנים לא היו בו הסכמים קיבוציים, מוכיחים כי התארגנות היא הדרך לשפר את תנאי ההעסקה ואת הביטחון התעסוקתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
הלוואי ולאו"פ היה וועד כזה תותח שהיה משיג
הלוואי ולאו"פ היה וועד כזה תותח שהיה משיג לעובדים כאלו תנאים. כל הכבוד לוועד של הפניקס, עובדים מקבלים מה שמגיע להם וכל שכבת המנהלים והטייקונים קצת פחות! אני לא סוציאליסט מובהק, אבל הקפיטליזם החזירי סופו להיעלם! גם העובד הפשוט (והאקדמאי) מגיע לו שיהיו לו תנאים מכבדים ואת היכולת לפרנס את משפחתו בכבוד! לא כולם חייבים להיות פועלי קבלן מרוששים ונעשקים. שיהיה בהצלחה לוועד התותח הזה!
Seahorse  |  06.07.16
לכל התגובות