אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיאת ברזיל מגייסת כסף לקאמבק עם מימון המונים צילום: רויטרס

נשיאת ברזיל מגייסת כסף לקאמבק עם מימון המונים

דילמה רוסף, שהושעתה מתפקידה במאי, פנתה אל האזרחים כדי לממן את טיסות הקמפיין "מסע למען הדמוקרטיה". בחודש הבא יצביע הסנאט בברזיליה אם להדיחה לצמיתות בגלל שימוש לא תקין בכספי ציבור

05.07.2016, 19:46 | שירות כלכליסט

נשיאת ברזיל דילמה רוסף, שנמצאת בהשעיה מתפקידה מאז מאי, מגייסת כסף במימון המונים לקמפיין למניעת הדחתה.  לקמפיין של רוסף ניתנה הכותרת "מסע למען הדמוקרטיה - כולם למען דילמה", ולטענת צוותה הוא כבר גייס 600 אלף ריאל (כ־183 אלף דולר) למימון טיסותיה של דילמה לפגישות עם אזרחים ברחבי ברזיל. מארגני פרויקט המימון הציבו יעד של 500 אלף ריאל למטרה זו.

קראו עוד בכלכליסט

הצורך של רוסף במימון לטיסות נובע מהחלטה של ממלא מקומה מישל טמר, שהגביל את השימוש שלה במטוסי חיל האוויר הברזילאי, וקבע שהיא תוכל להשתמש בהם רק כדי לבקר את משפחתה בעיר פורטו אלגרה בדרום המדינה.

הסנאט הברזילאי השעה את דילמה בעקבות חשדות לשימוש בכספי בנקים ממשלתיים כדי לכסות גירעונות בתקציב המדינה באופן לא תקין. ההשעיה אמורה להימשך עד החודש הבא, שבו הסנאט יסיים לדון בהדחתה לצמיתות ויצביע על סיום כהונתה.

דילמה רוסף בעצרת בריו דה ז דילמה רוסף בעצרת בריו דה ז'נרו | צילום: אימג'בנק, Gettyimages דילמה רוסף בעצרת בריו דה ז

השעייתה של רוסף סיימה 13 שנות שלטון של מפלגת הפועלים הברזילאית. הנשיא הקודם מטעם המפלגה, לואיז אינסיו לולה דה סילבה, היה אחד הנשיאים הפופולאריים בתולדות ברזיל ונחשב למי שתוכניות הרווחה שהנהיג חילצו מיליונים מעוני מחפיר. רוסף, שהיא בת טיפוחיו של לולה, עזבה את תפקידה במיתון החמור ביותר שהיא חווה זה יותר ממאה שנה. ממלא מקום הנשיאה טמר הוא מהמפלגה הדמוקרטית של ברזיל, ומיד עם כניסתו לתפקיד הוא הכריז על שורת צעדים תקציביים שנועדו לשקם את בטחון המשקיעים במשק הברזילאי.

פרשנים בברזיל מעריכים כי הקמפיין של רוסף לא עתיד להצליח שכן היא לא ניחנה בכישרון רטורי רב כמו קודמה לולה. מכשול נוסף שעומד בפניה הוא המוניטין המוכתם שלה, שעשוי לדחוף את מפלגתה להתנער ממנה לקראת הבחירות שעתידות להיערך ב־2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות