אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפרדים מהעולם הישן: CBS פועלת להנפקת חברת הרדיו שלה צילום: אם סי טי

נפרדים מהעולם הישן: CBS פועלת להנפקת חברת הרדיו שלה

ל-CBS Radio יש 117 תחנות בארה"ב, והחברה האם פועלת להשקתה כחברה ציבורית עצמאית; אם המהלך ייכשל, עשויה למכור את מניותיה לצד שלישי

09.07.2016, 08:51 | שירות כלכליסט

רשת CBS פועלת להפרדת חברת הבת שלה CBS Radio ולהשקתה כחברה ציבורית עצמאית, כך פורסם אתמול (ו') בלילה בארה"ב. החברה פירטה את תוכניותיה להנפקה ראשונה לציבור של CBS Radio במסמכים שהגישה לרשות ניירות הערך האמריקאית. אתמול עלתה מניית CBS ב-1.7% לרמה של 57.1 דולר למניה.

קראו עוד בכלכליסט

פעילות הרדיו של CBS כוללת 117 תחנות רדיו. על פי התשקיף, "עם השלמתן של ההנפקה וההפרדה, אנו מאמינים שנהפוך לחברה בעלת שווי שוק גבוה ובמיצוב מצוין לניצול המשאבים, הגודל והיתרונות התחרותיים החזקים שלנו כדי להגדיל את פעילותנו".

עם הפיכתה של החברה לעסק עצמאי, תיפטר CBS מהמניות הרגילות שלה, אולם אם בסופו של דבר ההפרדה לא תצא לפועל, עשויה CBS למכור את המניות הרגילות שבידיה לבעלי המניות הקיימים שלה, לגופים שלישיים או שתפיץ אותן לשוק הציבורי, כך על פי המסמכים.

התשקיף מציין במיוחד את האטרקטיביות ואת היקף פעילות הרדיו של הרשת, אולם מציין גם את הסיכונים האפשריים בהשקעה בחברות מדיה מהסוג הישן, נוכח ההתמודדות של התחום עם עלייתה של המדיה הדיגיטלית. בין האתגרים שמציינת החברה בתשקיף - שחיקת נתחי שוק בשל התחרות והירידות בהכנסות מפרסום.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות