אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל מפתחת קסדת מציאות מדומה משלה

דיווח: גוגל מפתחת קסדת מציאות מדומה משלה

גם לאחר שהכריזה על פלטפורמת DayDream, נראה שהחברה לא זנחה את שאיפותיה לפתח מוצר ייחודי שישלב בין מציאות מוגברת למציאות מדומה ויתחרה באוקולוס ריפט של פייסבוק

18.07.2016, 17:45 | הראל עילם
האם גוגל עובדת על קסדת מציאות מדומה? דיווחים סותרים בתקשורת טענו במהלך סוף השבוע כי השאיפות של ענקית החיפוש בתחום המציאות המדומה אינן מוגבלות אך ורק לפלטפורמת DayDream, עליה הכריזה במהלך כנס I/O בחודש מאי האחרון. גוגל סירבה להגיב לדיווחים.

קראו עוד בכלכליסט

אתר recode טען כי גוגל אומנם החזיקה בצוות של 50 איש בתוך מעבדות גוגל X המסתוריות, שפיתח קסדת מציאות מדומה מבוססת מערכת הפעלה יחודית, שתתחרה באוקולוס ריפט מבית פייסבוק, אבל ביטלה לבסוף את הפרויקט. בתחילת השנה נפוצו לא מעט שמועות על כך שגוגל עובדת על משקפי מציאות מדומה, אך אלה התבדו לאחר שהחברה הציגה את פלטפורמת DayDream, המבוססת על מערכת ההפעלה אנדרואיד ומאפשרת לסמארטפונים לתפקד טוב יותר כקסדת מציאות מדומה (באמצעות התקנים כגון גוגל קארדבורד וסמסונג גיר VR).

אבל אתר אנג'דג'ט טוען כעת כי מקורות בתוך החברה מתעקשים שגוגל עדיין עובדת על מוצר פיזי פרי פיתוחה, ולא ברור עדיין האם מדובר בהחייאה של הפרויקט שתואר לראשונה על ידי recode או על מוצר נפרד. 

לפי מקורות אלה, המוצר שגוגל מפתחת אינו קסדת מציאות מדומה סטנדרטית, אלא מוצר דמוי הולולנס מבית מיקרוסופט, שנמצא על קו התפר שבין מציאות מוגברת (AR) למציאות מדומה (VR) או כפי שמיקרוסופט מכנה זאת "מציאות מעורבבת". לא ברור האם המוצר הזה יהיה מבוסס אנדרואיד, אבל הוא יהיה נפרד מפלטפורמת DayDream ולא יצטרך להתמשק לסמארטפון או טלפון – בדומה להולולנס.

בהחלט יתכן גם שהמוצר החדש קשור בדרך כלשהי למג'יק ליפ. זאת מכיוון שהמוצר תואר כ"נוטה יותר לכיוון המציאות המוגברת" מאשר מציאות מדומה. גוגל היא המשקיעה הראשונית והגדולה ביותר במג'יק ליפ, ובעוד שמעט מאוד ידוע על החברה המסתורית הזאת, היא נחשבת לבעלת הטכנולוגיה המבטיחה ביותר בעולם בתחום ה-AR.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות