אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת ההלוואות האינטרנטית eLoan מתרחקת מהבורסה בתל אביב

חברת ההלוואות האינטרנטית eLoan מתרחקת מהבורסה בתל אביב

החברה היתה אמורה להתמזג עם השלד הבורסאי הון אחזקות - אך אסיפת בעלי המניות לאישור העסקה בוטלה. כעת מציע ויקטור תשובה לרכוש את השלד תמורת 1.4 מיליון שקל

19.07.2016, 13:37 | גיל קליאן

כניסת חברת הלוואות ה-P2P (בין משתמשים ברשת) eLoan לבורסה בתל אביב - עומדת בספק.

קראו עוד בכלכליסט

חברת ההלוואות היתה אמורה להיכנס לבורסה בדלת האחורית, דרך מיזוג עם השלד הבורסאי הון אחזקות. עם זאת, אסיפת בעלי המניות שהיתה אמורה לאשר את העסקה בוטלה, והיום (ג') הובאה לידיעת בעלי המניות הצעת רכש אחרת למניות הון אחזקות - מטעם עו"ד ויקטור תשובה. תשובה הוא דמות מוכרת בעולמות השלדים הבורסאיים, והוא מציע לרכוש את השליטה בשלד (90% מהמניות) תמורת 1.4 מיליון שקל.

לפני פחות מחודש הודיעה החברה על ביטול האסיפה שהיתה אמורה לאשר את המיזוג עם eLoan. האסיפה בוטלה לבקשת חברת ההלוואות.

לפני ביטול האסיפה, היא נדחתה על מנת לאפשר לחברה לענות לשאלות של חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי. באותה הודעה גילתה החברה כי עומדות בפניה 2 הצעות רכישה פרט להצעת eLoan, וכי לא דיווחה עליהן לבעלי המניות. הסיבה לכך היתה סכום הצעה נמוך בהצעה אחת, ותנאים שהחברה לא יכלה לעמוד בהם בהצעה האחרת.

לא ברור האם ההצעה הנוכחית של תשובה היתה אחת מאותן 2 הצעות עליהן לא דווח למשקיעי החברה, שנסחרת כיום ברשימת השימור לפי שווי של 6.3 מיליון שקל.

בחברת eLoan, המנוהלת על ידי עופר כרמל, שותפים בית ההשקעות מיטב דש (19.9%), שלמה סיקסט (5%) וחברת גיוס ההון (חיתום) רוסריו קפיטל (2%). מדובר למעשה על חברה שמחזיקה זירה אינטרנטית, בה משתמשים פרטיים יכולים להלוות או ללוות כספים - במודל הדומה לחברת Lending Club האמריקאית. החברה האמריקאית סיפקה בינתיים מפח נפש למשקיעים, אחרי שהתגלו בה בעיות ברישום הלוואות שהובילו לפרישת מייסד החברה, ולקריסת המניה.

עופר כרמל, צילום: אוראל כהן עופר כרמל | צילום: אוראל כהן עופר כרמל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות