אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריק שור בדרך חזרה לענף המזון; בוחן רכישת חברת "פרי גליל"

אריק שור בדרך חזרה לענף המזון; בוחן רכישת חברת "פרי גליל"

שור שסיים את כהונתו כמנכ"ל תנובה לפני חצי שנה חבר לאייל ארד, לשעבר סמנכ"ל המכירות של החברה, והשניים בוחנים את רכישת חברת המזון פרי גליל שבבעלות זקי שלום

20.07.2016, 07:37 | נורית קדוש

חצי שנה אחרי שסיים את כהונתו כמנכ"ל תנובה, נערך אריק שור לעבור לעסקים פרטיים. שור, יחד עם אייל ארד, לשעבר סמנכ"ל המכירות של תנובה, בוחנים את רכישת חברת המזון "פרי גליל" שבבעלות איש העסקים זקי שלום. עם סיום כהונתו, חתם שור על תקופת צינון למשך שנה, הצפויה להסתיים בעוד 5 חודשים ולכן אם תרקם עסקה, היא תצא לפועל רק בתחילת השנה הבאה.

קראו עוד בכלכליסט

ניתן להעריך כי הקשר בין שור לשלום, החל כבר פני למעלה משנה, אז נחשף ב"כלכליסט" כי תנובה חתמה עם שלום על הסכם להפצת סדרת סלטים מצוננים תחת המותג "מעדני הגליל". מדובר בסלטים של חברת יד המלך שבבעלות זכי שלום מבעלי רשת חצי חינם. תנובה מפיצה את סדרת הסלטים בחנויות במגזר הפרטי הכוללות מינימרקטים גדולים, בחנויות נוחות ובמגזר הערבי. תשלובת ויטה פרי הגליל פועלת בתחומים מגוונים, בהם התחום הקולינארי בו היא מייצרת מגוון רחב של מוצרי בישול, מוצרי עזר ובסיס לבישול וכן מוצרי עגבניות וירקות קפואים ומשומרים תחת המותגים ויטה, פרי גליל ועגבניות טל.

אריק שור, צילום: עמית שעל אריק שור | צילום: עמית שעל אריק שור, צילום: עמית שעל

שלום רכש בשנת 2009 את פרי גליל מידי המפרק שמונה לה בתמורה ל-105 מיליון שקל. לפי נתוני משרד הכלכלה, מחזור המכירות של פרי גליל מגיע ל–400 מיליון שקל בשנה. אלא שמאז רכישת החברה, התקשה שלום לייצבה לאורך זמן ואיומי סגירת המפעל בצפון עלו אחת לכמה שנים. בחודשים האחרונים הודיע אושיק אפרים, מנכ"ל החברה כי יאלץ לסגור את שערי המפעל לקליטת חומר גלם. זאת על רקע יוזמת משרד האוצר לפתיחת מכסות לייבוא ירקות קפואים ללא מכס, לטובת הורדת המחיר לצרכן בישראל. אפרים ציין כי יש לחברה ירידה של מיליוני שקלים במכירות. עצירת קליטת הירקות נועדה לזרז את האוצר לשלם לחקלאים את הפיצוי בסך 25 מיליון שקל שהובטח להם במסגרת ההחלטה לפתוח את השוק ליבוא. זאת בכדי שיוכלו למכור את תוצרת הירקות למפעלים המקומיים בהוזלה שתאפשר להם להתחרות במוצרים המיובאים.

כזכור, בינואר השנה סיים אריק שור כהונה בת 7 שנים כמנכ"ל תנובה. כחודש לאחר מכן, הודיע איל ארד, סמנכ"ל המכירות של תנובה ומאנשי המפתח בארגון על החלטתו לעזוב את תנובה. קודם לכהונתו בת 4 שנים כסמנכ"ל המכירות של תנובה כיהן ארד בשורה של תפקידים בכירים בתנובה לאורך 12 שנים ובהם מנהל שוק פרטי במכירות, מנהל מרלו"ג דרום בחטיבת הלוגיסטיקה והוביל את החטיבה בתקופה מורכבת. הידע הרב שצברו שור וארד, לצד הקשרים בענף המזון, יאפשרו לשניים להוביל חברת מזון. לפני 4 חודשים מינתה חברת הנפט פז שבשליטת צדיק בינו את שור לדירקטור בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות