אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יואב קיש לא מחכה להכרעה בסעיף הבעייתי: "מכרז ערוץ הכנסת לא ידחה" צילום: אלעד זמיר

יואב קיש לא מחכה להכרעה בסעיף הבעייתי: "מכרז ערוץ הכנסת לא ידחה"

חברת החדשות של ערוץ 2 הייתה אמורה להמשיך להפעיל את הערוץ עד לסיכום בוועדה על חוק שידורי הכנסת, הכולל סעיף האוסר לבזות את הכנסת ומאפשר להתערב בתכניו; כעת נקבע - המכרז יפורסם ספטמבר

25.07.2016, 13:25 | אלירן מלכי

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש (ליכוד), הודיע היום (ב') למועצת הכבלים והלוויין כי לא יהיו עיכובים נוספים למכרז על ערוץ הכנסת, ולפיכך עליה להכין את המכרז ללא דיחוי. המועצה מצידה הודיעה היום כי היא תפרסם את המכרז בחודש ספטמבר הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

כיום מפעילה את ערוץ הכנסת חברת החדשות של ערוץ 2, המחזיקה ברישיון מיום הקמתו במאי 2004. הרישיון של חדשות 2 שהיה אמור להסתיים בנובמבר הקרוב, הוארך ע"י מועצת הכבלים והלוויין למאי 2017 והיה אמור לקבל הארכה נוספת עד אשר תסיים הוועדה לדון בחוק שידורי הכנסת, הכולל סעיף שנועד לאסור שידור של אמירות שמטרתן הסתה נגד ישראל, תמיכה בפעולות טרור, קללות וגידופים ופעולות של גופים שמטרתן לבזות את הכנסת.

מעבר לשינויים בחוק שהועדה הממליצה, שעוררו מחלוקת רבה, על תפעול הערוץ יוכלו להתמודד גם גופי תקשורת אחרים כמו אתר 'וואלה' של שאול אלוביץ' המקורב לנתניהו.

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש. לא מחכה, צילום: אלכס קולומויסקי   יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש. לא מחכה | צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש. לא מחכה, צילום: אלכס קולומויסקי

ח"כ קיש אמר "על המועצה לכבלים ולווין לצאת למכרז כעת ולא להמתין לסיום החקיקה. אין לי כוונה לשנות את סעיף 8 להצעת החוק, שהוא היחיד הרלוונטי כעת ליציאה למכרז. על המועצה לבצע את הוראות החוק הנוכחי, לצאת למכרז ולעמוד בזמנים הקבועים וזאת ללא קשר לתוצאות סיום החקיקה אשר נדון בועדת הכנסת. אנו חייבים תחרות חופשית ככל האפשר במכרז על הפעלת ערוץ הכנסת. לא נגביל כניסת שחקנים חדשים לשוק התקשורת ולהתמודדות במכרז. נשמור על הסעיף הקיים המאפשר למירב מתמודדים, ותיקים וחדשים, להשתתף במכרז.

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין , ד"ר יפעת בן חי-שגב, אמרה כי "טוב שהכנסת קיבלה את עמדתה המקורית של המועצה שיש לקיים מכרז בהקדם האפשרי בחלוף עשור מאז המכרז האחרון. המועצה הביעה בדיון התנגדותה ל"חיזוק" המועצה ונציגי המפלגות והזהירה מפני פוליטיזציה של האסדרה הנוהגת היום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות