אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי משרד הבריאות בנמל אשדוד: "נעבוד יומיים בשבוע" צילום: מאיר פרטוש

בלעדי לכלכליסט

עובדי משרד הבריאות בנמל אשדוד: "נעבוד יומיים בשבוע"

על רקע העיכוב בשחרור מכולות המזון התקועות בנמל אשדוד, תלו עובדי תחנת ההסגר שלט שלפיו יקבלו קהל רק בימי שני ורביעי למשך שעתיים. בינתיים במשרד הכלכלה יוצאים לחופשה, ויבואנים עלולים להיתקע בלי אישורי סחורה לקראת החגים

26.07.2016, 06:48 | נורית קדוש

הסחבת בשחרור משלוחי המזון המיובא מחו"ל מנמל אשדוד נמשכת. יבואני המזון קיבלו הודעה שלפיה עובדי משרד הבריאות בתחנת ההסגר שבנמל אשדוד יקבלו קהל החל מהשבוע רק בימים שני ורביעי בין השעות 10:00 ל־12:00. "אפילו לא הודיעו לנו רשמית, אלא תלו שלט על הדלת שלהם. לא נימקו את ההחלטה ולא תחמו אותה בזמן", טוען בכיר בענף. עד כה קבלת קהל במקום התקיימה לאורך כל השבוע, למשך שעתיים ביום, אולם עתה, למרות הלחץ בו שרויים היבואנים המבקשים לקבל מידע על משלוחים התקועים בנמל, צומצמו שעות מתן השירות. לטענת היבואנים, הסחבת בשחרור המוצרים שבמכולות שהגיעו מחו"ל, העמיקה ואתמול טיפלו עובדי תחנת ההסגר במשלוחים שהגיעו לנמל לפני 12 יום. "אפשר היה לצפות שמשרד הבריאות ישגר צוות מיוחד שיגיע וייתן מענה מהיר לבעיה שנוצרה, אבל דבר לא קרה ועולם כמנהגו נוהג", מסר יבואן מוכר.

לצד הבעיה של יבואני המזון, צפויים יבואנים התלויים במשרד הכלכלה לקבלת אישורים שונים ליבוא להיתקל בעיכובים בתקופה הקרובה על רקע יציאת עובדי משרד הכלכלה לחופשה מרוכזת בת שבועיים. במשרד הכלכלה הודיעו ליבואנים כי החל מ־21 באוגוסט ועד 3 בספטמבר לא יינתנו להם פטורים ושירותים נוספים הנדרשים לצורך הכנסת מוצריהם לארץ. במהלך התקופה לא יינתנו שירותים לכלל היבואנים בתחומים שעליהם אמון המשרד, ובהם בין היתר יבואני טקסטיל. במכתב ששיגר איגוד לשכות המסחר למשרד הכלכלה הביעו היבואנים את מורת רוחם מההחלטה. "הופתענו למצוא באתר משרד הכלכלה את ההודעה ליבואנים, שלפיה יצא המשרד לפגרת קיץ. אנו מכירים בצורך ובחשיבות של חופשה ומברכים עליה, אך עם זאת לא ניתן לקבל מצב של השבתה מוחלטת ללא כל פתרון ליבואנים".

נמל אשדוד, צילום: צפריר אביוב נמל אשדוד | צילום: צפריר אביוב נמל אשדוד, צילום: צפריר אביוב

עיתוי החגים, שחלים השנה באוקטובר, צפוי להביא לעלייה במכירות דווקא בספטמבר, ואילו רק אז ישובו עובדי המשרד מחופשתם ועד שיינתנו האישורים הנדרשים ליבואנים יהיה מאוחר מכדי לספק את הסחורה לחנויות. "יבוא ימי יכול לארוך כשלושה חודשים", טוענים באיגוד לשכות המסחר, "כך שיבואן טקסטיל שמתוכננת להגיע אליו מכולה בסוף אוגוסט לא יוכל להיערך בהתאם. לא סביר כי בשל פגרה של משרד ממשלתי ענפים שלמים במשק לא יקיימו פעילות במשך שבועיים, וכתוצאה מכך ייגרם עומס ופקק שיוביל לעומסים עוד שבועות לאחר מכן. המציאות מחייבת העסקת תורנים שיספקו שירות ליבואנים". דני טל, הממונה על הנושא במשרד הכלכלה, השיב לאיגוד כי המשרד יבחן בחיוב את הצורך להציב כוננים להנפקת אישורים גם בתקופת הפגרה.

ממשרד הבריאות נמסר: "שירות המזון עושה מאמץ לצמצם את הפער בזמני הטיפול בשחרור משלוחי מזון בנמל אשדוד. הוחלט לצמצם את קבלת הקהל כדי לאפשר עבודה יעילה ושחרור מהיר תוך זמינות במענה טלפוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לאסור בחוק שביתות במונופולים הציבוריים. מי שרוצה זכות
לאסור בחוק שביתות במונופולים הציבוריים. מי שרוצה זכות לשבות שילך לעבוד במגזר הפרטי. המגזר הציבורי צריך לשרת את האזרחים. המצב הקיים בלתי סביר. עובדי המגזר הציבורי המונופוליסטי שמשכורתם מובטחת יכולים להתעלל באמצעות שביתות ועצומים במגזר הפרטי שממן את המשכורות שלהם. חייבים לשנות את הכללים האלה. מי שלא רוצה לשרת את האזרחים בכל מצב שלא יעבוד במגזר הציבורי.
Elephant  |  26.07.16
4.
משרדי ממשלה שונים בכל הארץ עובדים גםככה שלוש
משרדי ממשלה שונים בכל הארץ עובדים גםככה שלוש ימים בשבוע4-5 שעות ביום במקרה הטוב\ והכנסת יוצאת לפגרות ארוכות פעמיים בשנה צריך להבין משו..עובדים במגזר הציבורי אמורים לשרת את הציבור ולא את עצמם ולכן הם אמורים לעבוד קשה יותר בתנים פחותים מאשר המגזר הפרטי..הרי גםככה רובם עוברים למגזר הפרטי ועוד בתחום עליו פיקחו או אליו השתייכו ושמה הם גוזרים את הקופון..בל אצלנו זה הפוך..גם תנאים מפליגים בשכר וובשעות העבודה,גם עושים עבודה לא ראויה למען הציבור,וגם מחלטרים תוכדי ומפלרטטים עם המעסיקים הבאים שלהם,גם פנסיות מוגזמות,גם קומבינות..הכל על חשבוננו..כי חשוב לזכור שהממשלה לא מייצרת כלום מלבד סחבת,בירוקרטיה ושחיתות
Scooter  |  26.07.16