אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל מוכרת 700 אלף טונה אשלג ללקוחות סינים צילם: אוראל כהן

כיל מוכרת 700 אלף טונה אשלג ללקוחות סינים

החברה דיווחה על חתימת ההסכמים, המתייחסים לשנת 2016 בלבד - מחיר האשלג לא צויין, למעט העובדה שהוא משקף את רמת המחירים בחוזי האשלג האחרונים שנחתמו בסין

26.07.2016, 14:08 | מיקי גרינפלד

כיל הודיעה היום (ג') על חתימת שורה של חוזים עם לקוחות בסין למכירת אשלג בהיקף של 700 אלף טונה במהלך 2016. החוזים כוללים אופציות לרכישת כמות נוספת.  

קראו עוד בכלכליסט

בהודעת כיל לא מצויין המחיר המדויק שנקבע בהסכמים, למעט העובדה שהוא משקף את רמת המחירים שנקבעה בחוזים דומים שנקבעו לאחרונה בסין. ההסכמים מוציאים לפועל מערכת הסכמים עקרונית לשלוש שנים בין כיל ללקוחות הסיניים.

לפני שבועיים הודיעה חברת בלארוסקלי (החברה הממשלתית של בלארוס) עלחתימת חוזה לאספקת אשלג בסין לפי מחיר של 219 דולר לטונה - מחיר נמוך בכ-30% מזה שנקבע בחוזים של שנה קודמת. בניגוד לכיל, בלארוסקרלי לא ציינה את כמות האשלג שתימכר במסגרת החוזה.

שוק האשלג העולמי סובל מחולשה, על רקע שורה של גורמים. בהם: חולשת שוק הסחורות העולמי, הירידה המתמשכת במחירי הסחורות החקלאיות, עודף היצע אשלג מתמשך הקיים בענף כבר כמה שנים כמו גם היחלשות המטבעות בשווקים המתעוררים כמו הודו, סין וברזיל.

בשנים קודמות, חוזי האספקה מול צרכניות האשלג הגדולות נחתמו במרץ-אפריל, כאשר השנה נחתמו רק 3 חוזים - שניים מול הודו במחיר של 227 דולר לטונה, ואחד מול סין.

סטפן בורגס מנכ"ל כיל, צילום: עמית שעל סטפן בורגס מנכ"ל כיל | צילום: עמית שעל סטפן בורגס מנכ"ל כיל, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות