אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפילת הענק הגרמני: צניחה של 98% ברווחי דויטשה בנק צילום: bigstock

נפילת הענק הגרמני: צניחה של 98% ברווחי דויטשה בנק

הבנק הגדול ביותר בגרמניה שמתמודד עם פגיעה קשה במוניטין, סיים את הרבעון השני עם ירידה של 20% בהכנסות ל-7.4 מיליארד יורו. הרווח הסתכם ב-20 מיליון יורו בלבד

27.07.2016, 09:33 | מיקי גרינפלד

מצבו הרע מאד של דויטשה בנק, הבנק הגדול בגרמניה, מקבל עוד "חותמת" לא פשוטה עם פרסום דוחות הרבעון השני.  

קראו עוד בכלכליסט

הבנק שנחשב עד לא מזמן לאחד המוסדות הפיננסיים החזקים בעולם סיים את הרבעון עם רווח נקי של 20 מיליון יורו בלבד - נפילה כואבת של 98% בהשוואה לרבעון השני בשנה הקודמת.

השורה העליונה לא היתה יותר מעודדת: הכנסות הבנק נחתכו ב-20% בהשוואה לרבעון המקביל והסתכמו ב-7.4 מיליארד יורו.

ההחלטה הבריטית על הברקזיט בסוף החודש שעבר הוסיפה מכה נוספת על המגזר הבנקאי האירופי, שסובל ממילא משנה לא פשוטה, כשברקע הדשדוש בכלכלת אירופה. מדד הבנקים של סטוקס אירופה רשם ירידה חדה של 27% מתחילת השנה, כשדויטשה בנק היה אחד מהמוסדות שנפגעו יותר מהמתחרים - עם נפילה של 43% מתחילת השנה.

לפני כחודש פרסמה קרן המטבע הבינלאומית חוות דעת לפיה דויטשה בנק הוא המוסד הפיננסי המציג את הסיכון הגבוה ביותר למערכת הפיננסית הגלובאלית. "מבין המערכות הבנקאיות החשובות באופן גלובאלי, דויטשה בנק תורם למערכת את רמות הסיכון הגבוהות ביותר, ואחריו ניצבים HSBC וקרדיט סוויס", נאמר בהודעת הקרן.

 

הפגיעה במספרים של דויטשה בנק, כמו גם הפגיעה הקשה במוניטין שלו, נובעת בין היתר מקנסות הענק שנאלץ לשלם בשנה האחרונה - ומאלו שעדיין לא הוחלטו - בשל שורה של כשלים בהתנהלותו. הבנק נאלץ להודיע בחודשים האחרונים על שורה של צעדי התייעלות וצמצומים, תוך סגירת מאות סניפים, בגרמניה ומחוצה לה, פיטורי 3,000 עובדים וקיצוץ בבונוסים. הבנק הודיע היום שיידרשו עוד מהלכי צמצום עד לשלב ההבראה.

   

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות