אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 17 יום: אורן קובי משתחרר ממעצר צילום: צביקה טישלר

אחרי 17 יום: אורן קובי משתחרר ממעצר

בעל השליטה בקבוצת הנדל"ן אדמה שוחרר למעצר בית עד חודש ספטמבר, בערבות של מיליון שקל. קובי חשוד כי גנב לכיסו מעל 20 מיליון שקל מכספי לקוחותיו

28.07.2016, 10:48 | זוהר שחר לוי

אורן קובי, בעל השליטה בקבוצת הנדל"ן אדמה, חשוד כי גנב לכיסו מעל 20 מיליון שקל מכספי לקוחותיו, משתחרר היום (ה') לאחר 17 יום במעצר. בית משפט השלום בתל אביב שחרר את קובי למעצר בית עד חודש ספטמבר.

קראו עוד בכלכליסט

קובי, בעל השליטה בקבוצת הנדל"ן אדמה, הנמצאת כיום בהליכי פירוק, נעצר במסגרת חקירה משותפת של מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המסים ומפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב. החקירה עצמה החלה לפני למעלה מחודשיים בעקבות תלונות של לקוחות קבוצת אדמה.

החשד המרכזי במשטרה וברשות המסים הוא שקובי קיבל במרמה מלקוחותיו מעל 40 מיליון שקל, והשתמש בכ-23 מיליון מתוכם לצרכיו הפרטיים. כפי שנחשף ב"כלכליסט", במסגרת החקירה בפרשה נחקרו ומסרו עדויות עורכי דין ורואי חשבון שסיפקו ייעוץ לקבוצה. בין השאר מסר עדות רו"ח קובי שטיינמץ, שותף במשרד רו"ח שטיינמץ- עמניח שהיה חתום על דו"חות אדמה.

אורן קובי בביהמ"ש, צילום: צביקה טישלר   אורן קובי בביהמ"ש | צילום: צביקה טישלר אורן קובי בביהמ"ש, צילום: צביקה טישלר

בדיון שהתקיים בתחילת השבוע בעניינו של קובי, ביקשה המשטרה בפעם השלישית להאריך את מעצרו. השופטת הדסה נאור הורתה על הארכת המעצר אולם הבהירה למשטרה כי בפעם הבאה ייאלצו לשחררו או להגיש הצהרת תובע, כלומר הודעה של הפרקליטות על הכוונה להעמידו לדין בקרוב.

הבוקר (ה') הודיע נציג המשטרה על הכוונה לשחרר את יזם הנדל"ן, המיוצג על ידי עוה"ד רונן רוזנבלום, שחר חצרוני ודניאל קליין, למעצר בית עד ל-10 בספטמבר בערבות של מיליון שקל. בנוסף, נאסר על קובי ליצור קשר כלשהו עם מי מהמעורבים בפרשה, בהם עובדי הקבוצה, מתלוננים ועוה"ד הקשורים בעסקאות עם לקוחות למשך 45 יום. כמו כן, במסגרת תנאי השחרור נקבע כי תירשם הערת אזהרה על נכס הנמצא בבעלות אמו של קובי, סימה דן, לטובת מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב למשך 180 יום.

עוה"ד שחר חצרוני ורונן רוזנבלום, המייצגים את קובי, מסרו: "אנחנו מקווים שהיחידה החוקרת תבחן היטב את החומר שבניה ותגיע למסקנה שלמרשינו אין כל קשר לחשד נגדו".

בא כוחו של אורן קובי, עו"ד שחר חצרוני, צילום: אביגיל עוזי בא כוחו של אורן קובי, עו"ד שחר חצרוני | צילום: אביגיל עוזי בא כוחו של אורן קובי, עו"ד שחר חצרוני, צילום: אביגיל עוזי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הסיפא בכתבה שעורך דינו של הנאשם אומר כי
הסיפא בכתבה שעורך דינו של הנאשם אומר כי מרשו בכלל לא קשור לעניין , סתם עצרו אותו , הוא סתם עבר שם בסביבה וניטלו אליו פעם הייתה לי הערכה לעורכי דין , עם השנים ושמיעת תירוצים מצוצים מאצבע הרגל לא נישאר מההערכה הזו כלום , נדה , עו״ד עאלק
Pizza  |  28.07.16