אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'קי בן זקן מסכים לפשרה על עונשו - בית המשפט יכריע בקרוב צילום: אלכס קולומויסקי

ג'קי בן זקן מסכים לפשרה על עונשו - בית המשפט יכריע בקרוב

בן זקן הודיע היום כי הוא מקבל את הפשרה להפחית מעונש המאסר ובתמורה להגדיל את הקנס שיוטל עליו. בעקבות העדכון, צפוי בית המשפט לפרסם בקרוב פסק דין בערעור שהגישו בן זקן ופעיל שוק ההון איתן אלדר

31.07.2016, 16:20 | זוהר שחר לוי
לאחר שהפרקליטות דחתה את הפשרה שהציעו שופטי בית המשפט העליון, הודיע היום (א') איש העסקים ג'קי בן זקן כי הוא מקבל את ההצעה להפחית מעונש המאסר ולהגדיל את הקנס שיוטל עליו. בעקבות עדכונו, צפוי בית המשפט לפרסם בקרוב פסק דין בערעור שהגישו הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר, בתום דיון בערעור שהגישו בן זקן ופעיל שוק ההון איתן אלדר על הרשעתם בעבירות הרצת ניירות ערך ובערעור שהגישה הפרקליטות על גובה הקנס שהוטל עליהם, הציעו שופטי בית המשפט העליון פשרה לצדדים. לפי השופטים, יש לדחות את הערעורים שהוגשו אבל להקל מעט את עונשי המאסר שהוטלו על בן זקן ואלדר לצד הגדלת הקנס שיוטל עליהם.

ג ג'קי בן זקן | צילום: עמית שעל ג

בן זקן ואלדר נידונו בבית המשפט המחוזי בתל אביב לעונש מאסר של 3 שנים ולקנס כספי של 250 אלף שקל. לפי הפשרה שהציעו השופטים בן זקן ירצה עונש מאסר של 26 חודשי מאסר וישלם קנס של 850 אלף שקל ואילו אלדר ירצה עונש של 22 חודשים וישלם קנס של 450 אלף שקל.

בן זקן ופרקליטיו, עוה"ד נבות תל-צור, ירון ליפשס וירון קוסטליץ, ביקשו לשקול את ההצעה ואילו פרקליטי אלדר, עוה"ד ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר הסכימו לקבלה. למחרת הדיון הודיע נציג פרקליטות ת"א (מיסוי וכלכלה), עו"ד אמיר טבנקין כי המדינה דוחה את ההצעה לאחר שנשקלה בכובד ראש.

"לגישת הפרקליטות", נכתב לבית המשפט, "עונשי המאסר שנגזרו על בן זקן ואלדר בבית המשפט המחוזי הם ראויים ותואמים את מתחם העונש ההולם לנסיבות ביצוע העבירות ואת העונשים הקבועים לעבירות בחוק". עוד מציין עו"ד טבנקין כי יש לבחון את העונש ההולם לפרשה בהתאם לנסיבותיה ולא רק ביחס לעונשים שהוטלו בפרשות קודמות "בשים לב לשונות הנסיבות במקרים השונים ולמיעוט הפרשות העוסקות בסוג זה של עבירות".

בעקבות הודעת הפרקליטות הנחו שופטי העליון, אסתר חיות, אורי שהם וענת ברון, את בן זקן ואלדר לעדכן עד היום (א') אם הם עומדים על ערעורם או האם הם נכונים להותיר להכרעת בית המשפט העליון את הערעור בנוגע לגזר הדין בלבד.

לפי ההחלטה, ככל שההודעה תהיה חיובית, יינתן פסק דין בערעורים וכן בערעור המדינה שיתייחס לסוגיית העונש בלבד. כעת, לאחר שהשניים עדכנו כי הם מסכימים לפשרה, צפויים השופטים לפרסם בקרוב את פסק דינם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות