אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינפוסיס ההודית משקיעה 4 מיליון דולר בקלאודין הישראלית

אינפוסיס ההודית משקיעה 4 מיליון דולר בקלאודין הישראלית

קלאודין מתמחה בניטור סביבות ענן בארגונים וגייסה עד היום כ-22 מיליון דולר ממגוון משקיעים. הסבב הנוכחי מתווסף לגיוסים רבים בתחום מחשוב הענן מהימים האחרונים

04.08.2016, 11:49 | אסף גלעד

ענקית מערכות המידע ההודית אינפוסיס, אחד מבתי התוכנה הגדולים בעולם, משקיעה 4 מיליון דולר בסטארט-אפ הישראלי קלאודין (Cloudyn) שמספק לארגוני ענק שירות אנליטיקס ואופטימיזציה של תשתיות ענן.

קראו עוד בכלכליסט

זוהי השקעתה השנייה של אינפוסיס בישראל: קודם לכן השקיעה ב- CloudEndure, מפתחת מוצרי ההגירה בין שירותי ענן שמתחרה בין השאר גם בזרטו הישראלית. היא גם רכשה בשנה שעברה את פאנאיה, חברת שדרוג אפליקציות הענן הישראלית, בתמורה ל-200 מיליון דולר. במקרה של קלאודין, אינפוסיס לא תסתפק בהשקעת הון סיכון, אלא עשויה גם להפוך לערוץ הפצה עבור מוצרי קלאודין.

מימין:רונן ניר שותף בכרמל ושרון וגנר מנכ"ל ומייסד משותף בקלאודין Cloudyn מימין:רונן ניר שותף בכרמל ושרון וגנר מנכ"ל ומייסד משותף בקלאודין Cloudyn מימין:רונן ניר שותף בכרמל ושרון וגנר מנכ"ל ומייסד משותף בקלאודין Cloudyn

קלאודין הוקמה בידי בוריס גולדברג וויטלי תבור ושרון וגנר, יוצא CA שמשמש כמנכ"ל, בשנת 2011 ובמשך חמש השנים האחרונות גייסה סך הכל 22.5 מיליון דולר ממגוון משקיעים בהם RDC של אלרון ורפאל, שהיתה למשקיעה הראשונה בחברה, יחד עם קרן כרמל וטיטניום הרוסית.

קלאודין מתמחה בניטור סביבות ענן בארגונים, מספקת להם אנליטיקה של הביצועים ומנסה לשפר אותם ולהביא גם לחסכון כספי לארגון. השירות מתמחה בעננים היברידיים, כלומר מערכת שפרוסה בין שרתי ענן ציבורי לבין שרתי ענן פרטיים המוצבים בארגון, והוא אגנוסטי למוצרי הענן השונים כגון אמזון AWS, מיקרוסופט או גוגל קלאוד. בחברה גם מבטיחים להשיק פתרון דומה גם ל-VMware בחודשים הקרובים.

לקלאודין, שפעילה בנישת הניטור והאופימיזציה אין מתחרים בישראל. היא מתחרה בעיקר ב-CloudHealth מבוסטון וב-Apptio מסיאטל שמתמחה גם היא במרכזי נתונים (data centers). קלאודין מנסה להתבלט בתחום על ידי אספקת שירות אוטומטי שחוסך בכח אדם, מזהה מערכות ענן שונות ואת האפליקציות שרצות עליהן, אינו דורש התקנה ארוכה או תהליך הטמעה ממושך ומסופק כולו דרך הרשת.

קלאודין פועלת מראש העין ומעסיקה סך הכל 60 איש, כפול ממספר עובדיה לפני שנה. גם בעקבות הגיוס הנוכחי היא תגייס עובדים נוספים בתחומי הפיתוח, התמיכה ומכירות במדינות אירופה והמזה"ת. החברה אינה חושפת את שמות לקוחותיה אך מציינת שהם מנמנים על רשימת ה-500 של פורצ'ן. בנוסף לצוות הבכיר שלה, שמעסיק את יוצאי מרקורי, CA ו-BMC, היא מעסיקה גם את מנהל מרכז הפיתוח הישראלי לשעבר של Vmware בישראל, חיליק פז, שמשמש כעת כראש הסייט הישראלי של קלאודין; ולאחרונה אף מינתה את דודי רייכמן, לשעבר סגן נשיא במרקורי ויו"ר זרטו לדירקטור בחברה. כיום משמש רייכמן גם כיו"ר אבולבן ופרפקטו מובייל.

הגיוס הנוכחי ממשיך את בליץ גיוסי ההון סיכון בחברות בתחום הענן של הימים האחרונים. ולוסטרטה ופנופלי, למשל, גייסו מיליוני דולרים מאינטל קפיטל. לפני כמה ימים רכשה חברה הודית נוספת, וויפרו, את ח.ר. גבעון, המספקת רכיבים אלקטרונים לעולם התעופה, בתמורה ל-300 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות