אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכה הבאה של הכלכלה הטורקית: הורדת דירוג על ידי מודי'ס לרמת "זבל" צילום: בלומברג

המכה הבאה של הכלכלה הטורקית: הורדת דירוג על ידי מודי'ס לרמת "זבל"

המשקיעים ממתינים להחלטת מודי'ס הצפויה בסוף השבוע אם להוריד את הדירוג של טורקיה. לאחר ניסיון ההפיכה במדינה הודיעה הסוכנות כי הכניסה את טורקיה לרשימת מעקב לקראת הורדת דירוג. כעת נמצא דירוג החוב של טורקיה ברמה הנמוכה ביותר המומלצת להשקעה, ובשווקים מעריכים כי הורדתו לרמת "זבל" תוביל למכירת אגרות חוב טורקיות בכמעט 9 מיליארד דולר

06.08.2016, 17:49 | בלומברג

גורל השקעות במיליארדי דולרים באגרות חוב טורקיות ממתין להכרעה של מודי'ס הצפויה לקראת סוף השבוע אם להוריד את דירוג של טורקיה לרמת "זבל". לפני שלושה שבועות הזהירה סוכנות הדירוג את טורקיה כי תנקוט בצעד זה, על רקע ניסיון ההפיכה הכושל במדינה. מודי'ס הכניסה את טורקיה לרשימת מעקב לקראת הורדת דירוג, על רקע החשש כי ניסיון ההפיכה יגרום לפגיעה משמעותית בכלכלת המדינה. כרגע מדורג החוב של טורקיה ברמה של Baa3 - הדרגה הנמוכה ביותר ברמת ההשקעות. הורדת הדירוג לרמת "זבל" תגרום למשקיעים למכור אגרות חוב טורקיות בסכומים גבוהים.

קראו עוד בכלכליסט

ספקולנטים בשוק ההון כבר מעריכים כי מודי'ס תוריד את הדירוג של טורקיה בשלוש רמות ל-Ba3 - רמה המוגדרת כבעלת אלמנטים ספקולטיביים, כוללת תשואות גבוהות וטומנת בחובה "סיכוני אשראי משמעותיים".

הארמון של ארדואן, יום לאחר ניסון ההפיכה הכושל, צילום: איי פי הארמון של ארדואן, יום לאחר ניסון ההפיכה הכושל | צילום: איי פי הארמון של ארדואן, יום לאחר ניסון ההפיכה הכושל, צילום: איי פי

אם מודי'ס תוריד את דירוג האשראי של טורקיה היא תצטרף ל-S&P שקבעה למדינה דירוג "לא-להשקעה" והפכה את אגרות החוב הטורקיות בלתי כשירות עבור משקיעים בינלאומיים רבים המוגבלים להחזיק רק בנכסים בעלי סיכון נמוך. בג'יי פי מורגן טענו כי הורדת דירוג עשויה להוביל מכירה מאסיבית של אגרות חוב טורקיות בהיקף של 8.7 מיליארד דולר. להערכת בנק ההשקעות אפילו החלטה להשאיר את הדירוג ללא שינוי לא תעודד את המשקיעים, אם התחזית תישאר שלילית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות