אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נייר חדרה השיגה רווח נקי צנוע בזכות צעדי התייעלות ברבעון השני צילום: עופר וקנין

נייר חדרה השיגה רווח נקי צנוע בזכות צעדי התייעלות ברבעון השני

רשמה רווח נקי של 2.9 מיליון שקל, לעומת הפסד של 8.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הרווחיות התפעולית עלתה ל-3.2% לעומת 1.6% ברבעון המקביל

08.08.2016, 09:44 | גיל קליאן

נייר חדרה שבשליטת קרן פימי בניהולו של ישי דוידי סיימה את הרבעון השני עם שחיקה קלה בהכנסות, אך בזכות צעדי התייעלות הצליחה החברה התעשייתית הוותיקה לרשום רווח נקי. כך עולה מדוחות החברה שפורסמו היום (ב').

קראו עוד בכלכליסט

נייר חדרה בניהולו של גדי קוניא סובלת ממשבר גלובלי מתמשך במחירי הנייר. אלה נשחקים בגלל ירידת השימוש בנייר, וכן בגלל עודפי כושר ייצור ברחבי העולם. במקביל, הסכמי העבודה בנייר חדרה מחייבים את החברה להוצאות שכר גבוהות, ומקשים עליה לצמצם עלויות ייצור.

מנגד, תחת נייר חדרה פועלת חברת המיחזור אמניר. בניגוד לתחום הנייר המדשדש, תחום המיחזור הוא תחום צומח. החברה אף נכנסה לתחילת הרבעון השני למיחזור פלסטיק, באמצעות קו ייצור חדש באמניר שהחל לפעול במועד זה.

הכנסות החברה עמדו על 409 מיליון שקל, ירידה של 6.2% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2015. החברה הצליחה לצמצם עלויות שיווק, עלויות שכר במטה החברה, אך נאלצה לרשום הפרשה לחוזה שכירות מכביד על מחסנים. בזכות תהליכים אלה רשמה החברה רווח תפעולי של 13 מיליון שקל, לעומת 7 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווחיות התפעולית של החברה השתפרה ל-3.2%, לעומת 1.6% ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 2.9 מיליון שקל, לעומת הפסד של 8.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

ישי דוידי , צילום: צביקה טישלר ישי דוידי | צילום: צביקה טישלר ישי דוידי , צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות