אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקבלן הפך ל"אלמנה" משרד חקירות וייצמן יער

הקבלן הפך ל"אלמנה"

עובד במנורה מבטחים וקבלן בנייה נאשמים שזייפו מסמכים ומשכו 1.4 מיליון שקל מקופת גמל של אלמנה. עוה"ד של עידו מרציאנו: "מדובר בכתב אישום שאין לו אחיזה במציאות"

09.08.2016, 08:39 | תומר גנון

עובד במנורה מבטחים זייף מסמכים ומשך כספים בהיקף של כ־1.4 מיליון שקל מקופת גמל שהיתה שייכת לאלמנתו של עמית שנפטר ‑ כך עולה מכתב אישום שהוגש לאחרונה לבית משפט השלום בתל אביב.

העובד, עידו מרציאנו מנתניה, ושותפו, קבלן בנייה בשם יהודה גניש מחולון, מואשמים בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, התחזות, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

כתב האישום הוגש לאחר חקירה של מפלג הונאה במחוז תל אביב, המבוססת על ממצאי חקירה פנימית שביצע עבור מנורה מבטחים משרד החקירות וייצמן יער. החקירה נפתחה לאחר שהאלמנה התלוננה שלא משכה מעולם את הכספים שבעלה הוריש לה, וגילתה בדיעבד כי אלה אינם מצויים בקופת הגמל.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

על פי כתב האישום, בסמוך למרץ 2013 קשרו מרציאנו וגניש קשר להונות את מנורה ולמשוך כספים מחשבון קופת גמל בחברה כספים השייכים לעמית שהלך לעולמו ב־2008. למרציאנו, שעבד במנורה מדצמבר 2010, היתה גישה למאגר צווי הירושה במדינה. על פי כתב האישום, מרציאנו הפיק מהמאגר את צו הירושה של המנוח, וזייף אותו: הוא מחק את פרטי הילדים והשאיר את אלמנתו כיורשת היחידה, וכן שינה את שם הרשם על הצו. בנוסף לכך הוא הפיק מהמאגר הממוחשב את תעודת הזהות של האלמנה וזייף בה פרטים שונים.

בכתב האישום נטען כי מרציאנו העביר לגניש את המסמכים המזויפים, ולאחר מכן אלה נשלחו למנורה בצירוף בקשה למשיכת כספים מחשבון קופת הגמל של המנוח. לאחר שבמנורה קיבלו את המסמכים המזויפים, היא העבירה את יתרת הכספים שבקופת הגמל של המנוח בסך של 1.4 מיליון שקל לחשבון הבנק של גניש, בסברה מוטעית כי הכספים מועברים לחשבון הבנק של אלמנת המנוח.

מעו"ד שחר חצרוני המייצג את עידו מרציאנו נמסר: "מדובר בכתב אישום שאין לו אחיזה במציאות ואשר נסמך, בין היתר, על ראיות שאינן קבילות ואשר התקבלו מגורם חקירה פרטי ולא באמצעות רשות החקירה המוסמכת, משטרת ישראל".

תגיות