אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית יוניליוור: "חרב עליי עולמי" צילום: עוזי בלומר

מנכ"לית יוניליוור: "חרב עליי עולמי"

ענת גבריאל חשפה היום בוועדה לביקורת המדינה בכנסת כי הקורנפלקס הנגוע בחיידק הגיע לתשעה צרכנים, ולא רק לצרכנית אחת כפי שדווח עד כה

11.08.2016, 13:05 | נורית קדוש

משרד הבריאות חשף הבוקר (ה') כי המעבדה שבדקה את הקורנפלקס הנגוע בסלמונלה של תלמה לא דיווחה על כך - בניגוד למתחייב. המשרד מסר את הדברים בהתייחסות בדיון בוועדת ביקורת המדינה בכנסת אליה זומנו כל הנוגעים בפרשת הסלמונלה בדגני הבוקר של תלמה. קודם לכן מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל חשפה בדיון כי הקורנפלקס הנגוע בחיידק הגיע ל- 9 צרכנים, ולא רק לצרכנית אחת כפי שדווח עד כה.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת משרד הבריאות, מעבדות חיצוניות, שעורכת את הבדיקות לחברות המזון, מחוייבות לדווח למשרד הבריאות על כל מקרה בו מתקבלת תוצאה חריגה בבדיקת מזון ארוז. אלא שבמקרה של יוניליוור המעבדות לא דיווחו למשרד הבריאות, לטענתן כי "לא ידעו שמודבר במוצר מזון מוגמר", ובנוסף "כשפנו למפעל לא נענו", לטענתן.

לדברי המשרד, לאחר גילוי המחדל בוצעה סקירה של כל המעבדות כדי לבדוק אם ישנם מקרים דומים. 

עם זאת, מטעם המעבדות דחו את הטענות ותלו את האשמה במשרד הבריאות: "אירוע הקורנפלקס לא חדש, הכתובת היתה כתובה על הקיר", מסרה אסתר אדמון, יו״ר הסתדרות המיקרוביולוגיים. "יש מחלקה שתפקידה לזהות ולמגר את מקרי הסלמונלה ויש בה רק 3 עובדי מעבדה. במעבדות לבריאות הציבור שאותם אני מייצגת, יש רק 10 עובדים שתפקידם לזהות את החיידקים במזון. שאר המעבדות הן פרטיות.

"מחלקת המעבדות במשרד הבריאות מונה 2 עובדי מעבדה שתפקידם לפקח על כל המעבדות, הפרטיות, של בתי החולים ועוד. שיהיו חרוצים ככל שיהיו, לא יצליחן לפקח על כולם. אני לא מאשימה את יוניליוור אלא את מאשימה הרגולטור שלא מקצה לנו כח אדם", הוסיפה.

הדיון היום בוועדה לביקורת המדינה. במרכז: מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל, צילום: עוזי בלומר הדיון היום בוועדה לביקורת המדינה. במרכז: מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל | צילום: עוזי בלומר הדיון היום בוועדה לביקורת המדינה. במרכז: מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל, צילום: עוזי בלומר

קודם לכן מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל אמרה בדיון: "כשנודע לי שהמוצרים יצאו לשוק, חרב עלי עולמי". כמו כן חשפה כי הקורנפלקס הנגוע בחיידק הגיע ל- 9 צרכנים, ולא רק לצרכנית אחת כפי שדווח עד כה. לדברי גבריאל, כל הצרכנים ציינו כי לא חשו ברע בעקבות צריכת המוצר.

ענת גבריאל הוסיפה: "בשביל 200 העובדים בערד, אני חייבת להגיד שיש לנו מפעל מדהים. אנחנו מעסיקים ומייצרים בישראל ואין שום סיכוי שנסגור מפעלים בישראל"

גבריאל הודתה "אני לא יכולה לדעת אם קרו מקרים כאלה בעבר. הדברים נאמרו בעקבות טענות בדיון לפיהן אם התקשורת לא היתה מתעקשת על חשיפת הפרשה, הציבור לא היה נחשף לאירוע."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות