אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקסטל: "קרובים מאוד להשיג מימון"; המחזיקים:" מכנסים אסיפה דחופה"

אקסטל: "קרובים מאוד להשיג מימון"; המחזיקים:" מכנסים אסיפה דחופה"

חברת הנדל"ן האמריקאית, החייבת 1.65 מיליארד שקל, שוב איכזבה את המשקיעים כשהודיעה כי היא מתקשה לסגור מימון לתשלום החוב; מחזיקי האג"ח שציפו לסגירה סופית צפויים לכנס אסיפה דחופה

16.08.2016, 11:01 | אורן פרוינד

אחרי מספר דחיות וחודשים מורטי עצבים עבור משקיעי חברת הנדל"ן האמריקאית אקסטל שבבעלות גארי בארנט, שוב הגיעה הלילה (ג') דחייה נוספת במועד השלמת עסקת מימון חשובה שצפויה להציל את החברה ממצב הנזילות המאתגר שלה.

קראו עוד בכלכליסט

אלא שבדיווח שהוציאה אתמול אקסטל בשעות הלילה המאוחרות, היא פירטה לראשונה כי הסכם ההלוואה שלה מול הבנקים קרוב מאוד להיסגר ונמצא כבר בשלבים סופיים של הכנת מסמכי ההלוואה.

לדבריה, ההסכם צפוי להיחתם סופית עד סוף אוגוסט. "החברה נמצאת בימים אלה בהליך סופי של סגירת מימון (שלבים סופיים של השלמת מסמכי ההלוואה) בקשר עם הלוואת בניה בסך של כ-550 מיליון דולר (אשר צפויה לגדול ל-750 מיליון דולר בתשעת החודשים הקרובים), עבור הפרויקט הידוע One Square Manhattan מקונסורציום בנקים בראשות דויטשה בנק" כך כתבה אתמול אקסטל למשקיעים בשעות הלילה המאוחרות.

גארי ברנט נשיא ומייסד אקסטל, צילום: בלומברג גארי ברנט נשיא ומייסד אקסטל | צילום: בלומברג גארי ברנט נשיא ומייסד אקסטל, צילום: בלומברג

 "החברה צופה לסגור את ההלוואה האמורה עד סוף חודש אוגוסט 2016" .

הפירוט לגבי ההלוואה ושלביה הסופיים, לא ממש שכנע את מחזיקי האג"ח הישראלים שציפו לקבל דיווח לגבי סגירה סופית של המימון. לכלכליסט נודע כי אלו צפויים לכנס אסיפה דחופה בתל אביב על מנת לדון באפשרויות שעומדות בפניהם במידה שעסקת המימון לא תצא לדרך.

נאמן האג"ח רזניק, אותו נאמן של חברת אורבנקורפ הקורסת, צפוי לפרסם דיווח על אסיפה בימים הקרובים אלא אם יחולו שינויים מהותיים.

אקסטל, אחת מיזמיות הדירות למגורים הגדולות בניו יורק, נמצאת כבר למעלה משנה במצב נזילות קשה לאור הירידה בביקוש לדירות יוקרה בעולם. הבנקים בעולם סגרו את הברז למימון פרויקטים של דירות יוקרה ואקסטל מתקשה להתקדם בפרויקטים שלה.

למחזיקי האג"ח הישראלים היא חייבת 1.65 מיליארד שקל שנסחרים כעת בתשואות לפדיון של 9%-11% שמשקפות את החששות של המשקיעים הישראלים מהמצב.

חברת RXR מצמצת חשיפה לאקסטל ומשפרת תנאים במקביל לדיווח על הארכת הסכם המימון מול הבנקים, אקסטל עדכנה כי חלו שינויים לגבי הלוואות המזנין המותנית מחברת RXR. נראה כי ב-RXR מנצלים את התארכות המו"מ של אקסטל מול הבנקים בכדי לשפר עמדות.

חברת RXR דיווחה כבר במרץ האחרון כי תעניק לחברה משותפת של אקסטל וגארי בארנט (שמחזיקה בשני נכסים של אקסטל ונכס אחד של בארנט בניו יורק) הלוואת מזנין בהיקף של 463 מיליון דולר כאשר חלקה של אקסטל בהלוואה הזו עומדת על 393 מיליון דולר והיתרה היא עבור הנכס האישי של בארנט.

הדמיה של מגדל אקסטל במנהטן ניו יורק הדמיה של מגדל אקסטל במנהטן ניו יורק הדמיה של מגדל אקסטל במנהטן ניו יורק

ההלוואה הזו מותנית בסגירת מימון פרויקטאלי עבור שני נכסים בחברה המשותפת, הפרויקט האישי של בארנט ופרויקט One Square Manhattan המפורסם, שמחכה לסגירת המימון מדויטשה בנק. כלומר, על עוד בארנט לא סוגר את העניינים שלו מול דויטשה בנק, הוא לא יקבל את הכסף מ-RXR.

אתמול בלילה עדכנה אקסטל ש-RXR החליטה לפצל את הענקת המימון לשני שלבים. בשלב ראשון היא תעמיד סכום ראשוני של 300 מיליון דולר בלבד (חלקה של אקסטל 255 מיליון דולר) ותשמור לעצמה את הזכות (לא מתחייבת) להעניק את היתרה על סך 163 מיליון דולר נוספים. בנוסף היא עדכנה כי היא מעלה את הריבית הנצברת על ההלוואה ל-2% (במקום 1% קודם לכן).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בתור משקיע אני לא מתנגד לאסיפה. אתה תוכל
בתור משקיע אני לא מתנגד לאסיפה. אתה תוכל לקבל תשובות יותר טובות מהחברה איך מתקדמים העניינים וזה דבר טוב. גם לי לא נראה שתהיה בעיה עם המימון ואני מאמין לחברה שהמימון יסגר בקרוב לאחר שרוב הפרטים כבר נסגרו. פה בישראל מאז ומעולם היה עליהום על חברות ועושים רעש על שום דבר. מדובר בחברה גדולה מאוד במונחים ישראלים , שווי הון עצמי מעל 4 מילארד ש"ח , שווי נכסי נקי הרבה יותר גבוה מההתחיבויות. צריך להבחין בין בעיה תזרימית לצורך מימון תשלומי האג"ח לבין הצורך להשיג מימון לפרויקטים וזה לא בדיוק אותו הדבר , במקרה הראשון הייתי יותר מוטרד , החברה תמיד יכולה להקפיא פרויקט או למכור חלקים מהפרויקטים שיש לה וכך להוריד התחיבויות. המצב הרבה יותר טוב ממה שמצטייר לפחות לדעתי.
Clover  |  16.08.16
2.
חבורת חוכמולוגים מה אתם רוצים ? לכו לתשובה
חבורת חוכמולוגים מה אתם רוצים ? לכו לתשובה וללבייב שיגלחו אתכם שוב.. מישהו כאן חייב לכם ולא שילם ? מה אתם חושבים שהכל הולך חלק ? החברה הזו היא חברה ענקית. תלמדו למי נתתם את הכסף בהנפקה... זה שאין לכם מושג זה ברור כל פעם מחדש.... הרבה מכם יאכלו את הכובע בקרוב. תקנו כרטיס טיסה לניו יורק ולכו ללמוד עם מי יש לכם עסק לפני כל הקישקושים שלכם כאן בארץ.... איזה אסיפה ועל מה? מודיעים לכם שעד סוף החודש הסכמי הלוואות ייחתמו , וכאן הגאונים המוסדיים החכמים מה בדיוק רוצים לעשות? להפחיד את הבנק המלווה ? מה בדיוק אתם רוצים חבורת אהבלים ?
Elephant  |  16.08.16
1.
חקירת רשות !!! מי נתן למי מעטפות ואיפה
חקירת רשות !!! מי נתן למי מעטפות ואיפה ? שמישהו משלם ריבית עודפת והוא גם מגיע במיוחד מארה"ב ששם יש אין סוף כסף בריבית אפסית אז מה המשמעות ? סיכון מיותר לכספי המשקיעים !!! והציבור - רוצו תבדקו מי קנה לכם אג"ח  בקרנות או בקופות ותתבעו את המנהלים שיהיו זהירים פעם הבאה !!!
Cherries  |  16.08.16