אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רענן זילברמן, מנכ"ל מי עדן, בדרך לתפקיד מנכ"ל אבן קיסר

בלעדי לכלכליסט

רענן זילברמן, מנכ"ל מי עדן, בדרך לתפקיד מנכ"ל אבן קיסר

ועדת האיתור של יצרנית משטחי הקוורץ מקיבוץ שדות ים המליצה על מינויו של זילברמן לתפקיד במקומו של המנכ"ל היוצא יוס שירן. המינויו של המנכ"ל המיועד החדש אושר בדירקטוריון אבן קיסר מאחר שתנאי ההעסקה שלו לא סוכמו עדיין

17.08.2016, 07:10 | גולן חזני

רענן זילברמן, מנכ"ל מי עדן, בדרך לתפקיד מנכ"ל אבן קיסר. ל"כלכליסט" נודע כי ועדת האיתור של דירקטוריון אבן קיסר, המורכבת משלושה דירקטורים, המליצה על מינויו של זילברמן לתפקיד במקומו של יוס שירן, המנכ"ל היוצא.  

קראו עוד בכלכליסט

שירן, מנכ"ל חברת אבן קיסר ב־7 וחצי השנים האחרונות, התפטר במאי האחרון, אולם ימשיך לכהן עד סוף אוגוסט. יונתן מלמד, יו"ר החברה, צפוי להחליף אותו למשך חודש כמנכ"ל זמני, עד למינויו של המנכ"ל הקבוע.

מינוי של זילברמן עדיין לא אושר בדירקטוריון אבן קיסר מאחר שתנאי ההעסקה שלו טרם סוכמו, אולם בכל מקרה הוא המועמד המוביל לתפקיד. שירן מונה למנכ"ל אבו קיסר בינואר 2009 בתמיכתו של אריאל הלפרין, השותף הבכיר בקרן טנא שהחזיקה ב־26% ממניותיה של אבן קיסר.

הוא הוביל את החברה לצמיחה חזקה, לרכישת חלקם של שותפי החברה בארה"ב קנדה ואוסטרליה ולהסכמים ארוכי טווח עם חברת איקאה בארה"ב ובקנדה. הצעד המשמעותי ביותר שהוביל שירן היה הנפקתה של אבן קיסר בנאסד"ק במרץ 2012 לפי שווי של 388 מיליון דולר. מאז הוסיפה המניה 252%, ואבן קיסר נסחרת כיום לפי שווי של יותר מ־1.2 מיליארד דולר.

אבן קיסר מייצרת משטחי קוורץ למטבחים, חדרי אמבט וחיפויי קיר. לפני שנה הגיעה החברה לשווי שיא של 2.5 מיליארד שקל, אולם מאז איבדה מניית החברה 40% משוויה לאחר שחברת השקעות אמריקאית שמתמחה במכירה בחסר של מניות ופרסום מקביל של דו"חות שליליים, טענה שאבן קיסר לא עמדה במפרטי המוצר שפירסמה ובכך הגדילה בצורה מלאכותית את רווחיה וניפחה את מחיר המניה.

קיבוץ שדות ים מחזיק ב־31% מהמניות של אבן קיסר ובאחרונה קיבל הצעות רכישה ממספר גופים ביניהם מבטח שמיר וקרן איפקס.

נראה כי הבחירה בזילברמן באה על רקע הנסיון העשיר שלו באירופה בחברה בינלאומית.

זילברמן מכהן כמנכ"ל מי עדן מאז 2005, תחילה שימש מנכ"ל, "דנונה ספרינגס אוף עדן", המיזם המשותף להפצת מים באירופה בין דנונה הצרפתית ומי עדן הישראלית (40%). מיזם זה נרכש ב־2007 על ידי מי עדן ישראל יחד עם קרן TPG וקרן אוך־זיף. זילברמן מונה למנכ"ל של קבוצת "עדן ספרינגס" באירופה ובישראל, והוביל את האסטרטגיה של כיבוש נתח שוק בתחום הקפה והמים למשרדים באירופה. הקבוצה נרכשה ב־2014 על ידי קרן רוהן, כשזילברמן ממשיך לכהן כמנכ"ל הקבוצה וזו רכשה המתחרה העיקרית בתחום פעילותה באירופה - "נסטלה ווטרס דירקט".

מפעל אבן קיסר בשדות ים , צילום: אלעד גרשגורן מפעל אבן קיסר בשדות ים | צילום: אלעד גרשגורן מפעל אבן קיסר בשדות ים , צילום: אלעד גרשגורן

ביוני האחרון רכשה יצרנית המשקאות הקלים האמריקאית קוט (Cott) את פעילות עדן ספרינגס תמורת 535 מיליון דולר שהם כ־2 מיליארד שקל. החברה הממוזגת תהיה פלטפורמת פתרונות המים והקפה המובילה בעולם. עבור זילברמן זו היתה סיומה של תקופה, שהביאה אותו לחפש ככל הנראה יעדים חדשים, למרות שבפרסומים לאחר העיסקה נמסר כי הנהלת עדן ספרינגס, בראשות זילברמן, ימשיכו להוביל את עדן ולפתחה.

לעדן ספרינגס, חברת־האם של מי עדן ישראל, יש בסיס לקוחות המונה מעל ל־800 אלף לקוחות עסקיים ופרטיים ב־18 מדינות, עם כמיליון מכונות מים וקפה. החברה מעסיקה יותר מ־3,200 עובדים, והיא מנהלת פעילות בישראל ובאירופה, הכוללת 28 מפעלי ייצור, 150 סניפים וציי של יותר מ־1,150 רכבי שירות.

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מי עדן = מי גזל
רענן רק לפני שאתה עוזב את מי עדן , סליחה מי גזל ר מציעה שתציע למחליף שלך לעשות רארגון לחברה , חברה שגוזלת את הלקוחות, שירות על הפנים . תמיד חשבתי שמי עדן זה מוניטין, היום אני נוכחת לדעת שאין בארץ חברה שהשירות שלה כל כך ירוד והחיובים הכפולים שהיא מחייבת את הלקוחות זה פשוט ביזיון. אין עם מי לדבר. פשוט בחיים לא ניתקלתי בחברה כל כך זוועתית
אורית  |  20.05.17
3.
אני שמח על תשובתך ועוד יותר שאבן קיסר
אני שמח על תשובתך ועוד יותר שאבן קיסר חפה מאשמה וגם מתאוששת מהעלילה הזאת . סביר להניח שהנוכלים האמריקאים במקרה זה שכנראה עושים את התרגילים שלהם לעוד חברות , גיבו את עצמם מראש על מנת לא להינזק מידיהם של רשויות החוק והמשפט . בהצלחה לאבן קיסר .
Ducky  |  17.08.16
לכל התגובות