אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יונל כהן מסדר לעצמו אופציית יציאה מול השותף לוי רחמני באיילון צילם: אוראל כהן

יונל כהן מסדר לעצמו אופציית יציאה מול השותף לוי רחמני באיילון

השניים סיכמו ביניהם כי בדצמבר של 2016 או 2017, יוכל רחמני לרכוש את חלקו של כהן, המשמש כיו"ר פעיל של חברת הביטוח

16.08.2016, 22:22 | רחלי בינדמן

לוי רחמני, בעל השליטה באיילון, עדכן את ההסכמות שלו מול שותפו הטרי יונל כהן המחזיק ב-22% מהחברה בשנה האחרונה. השניים סיכמו על הענקת אופציה לרחמני לרכוש את אחזקותיו של כהן בדצמבר בכל אחת מהשנים 2016 ו-2017. ההסבר הפורמלי למהלך זה הוא "בחינת האסטרטגיה העסקית של החברה לרבות בקשר עם מבנה ההון שלה וההשקעות הנוספות בה". במקביל, לכהן תהיה זכות לחייב את רחמני לרכוש את אחזקותיו, כך שמדובר בעצם בהגנה עבור כהן אם ירצה להיפרד מהשותפות.

קראו עוד בכלכליסט

עסקה שכזו, אם תתבצע, תהיה בתמורה לתשלום של 107 מיליון שקל ב-2016 (גוזר שווי של 486 מיליון שקל לאיילון) ו-116 מיליון שקל ב-2017 (גוזר שווי של 527 מיליון שקל לאיילון שנסחרת היום לפי שווי של 513 מיליון שקל. כהן נכנס להשקעה לפי שווי של 438 מיליון שקל, כששילם עבור אחזקותיו 96 מיליון שקל.

הצדדים יפנו לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, בהתייחס לחתימת התוספת להסכם ואם וככל שיידרש אישורה לכך הוא יתקבל בתוך 90 יום ממועד החתימה.

לוי רחמני, צילום: אוראל כהן לוי רחמני | צילום: אוראל כהן לוי רחמני, צילום: אוראל כהן

חשוב להדגיש, כי בשלב זה אין שום כוונה להפריד כוחות בין רחמני וכהן אלא להיפך, כהן צפוי להעמיק את השקעותיו בחברה כחלק מהלוואת בעלים הנדרשת לצורך השלמת דרישות הון בחברת הביטוח. אופציית המכר היא סוג של הגנה שמסדר לעצמו כהן, בדומה להגנות שנוהגים לקחת בעלי מניות מיעוט דומיננטים נוספים בהתקשרות מול בעל השליטה.

היו"ר הדומיננטי

בשנה האחרונה מאז שרכש כהן את האחזקות הוא הפך לדמות דומיננטית בחברה בתפקידו כיו"ר פעיל. צוות הניהול הבכיר באיילון התחלף כשכהן הביא את חברו הקרוב ולשעבר מנהל שעבד תחתיו עת ניהל את מגדל, אריק יוגב, לנהל את איילון. יחד עם יוגב מובילים השניים את איילון לכיוונים חדשים. בין היתר איילון חתמה על הסכם למיזוג פעילות הפנסיה והגמל שלה עם מיטב-דש ולפיכך קרן הפנסיה של איילון תהווה חלק מקרן הפנסיה שזכתה במכרז פנסיית ברירת המחדל של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר.

במקביל, כהן ויוגב מובילים מהלכים נוספים שכוללים בין היתר פתיחת הסכמים עם סוכני הביטוח של איילון שלאו דווקא מוצאים חן בעיני הסוכנים. רחמני אמנם הוריד הילוך והעביר את תפקיד היו"ר לכהן, אך הוא לא תמיד אהב לראות את כהן בולט בפרסומים ביחס לאיילון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות