אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיחות הניגרי מחק 14 מיליון שקל מההון באלקטרה

הפיחות הניגרי מחק 14 מיליון שקל מההון באלקטרה

למרות עלייה של כמעט 7% בהכנסותיה ברבעון השני, ההפסד מהפעילות בניגריה פגע בשורה התחתונה של דוחות אלקטרה: הרווח עמד על 34 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל

17.08.2016, 16:56 | אורן פרוינד

הפיחות החד במטבע הניגרי - שהוביל היום (ד') להורדת דירוג האשראי של שיכון ובינוי - השפיע לרעה גם על התוצאות של חברת אלקטרה. ממשלת ניגריה הודיעה ב-20 ליוני על ניוד הניירה הניגרית, מהלך שהביא לפיחות חד בשערו אל מול הדולר.  

אלקטרה - הנשלטת על ידי אלקו ותחת ניהולו של איתמר דויטשר - דיווחה היום (ד') כי הפיחות במטבע גרם להפסד של 14 מיליון שקל ברבעון השני של 2016. שורת הרווח הנקי של אלקטרה ברבעון נותרה ללא שינוי, על 34 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

כך מתייחסת החברה בדו"ח הכספי למצב בניגריה: "בתקופת הדוח חל שינוי במדיניות המטבע של הניירה בניגריה כך שקיבוע המטבע בוטל והוא נסחר בשערים הקרובים יותר לשערים הבלתי רשמיים במדינה. עם זאת, עדיין קיים מחסור ביתרות דולריות אשר מגביל את יכולת משיכת המזומנים מחוץ לניגריה".

קבוצת אלקטרה היא חברה קבלנית המספקת שירותי תשתיות אלקטרו-מכאניות עבור ענף הבנייה. הקבוצה מייצרת ומתקינה מערכות מיזוג אוויר מרכזי, מעליות ומוצרי תשתית חשמליים, ועוסקת בפיתוח וייזום נדל"ן. אלקטרה פועלת באמצעות חמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות, אחזקה וסחר; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום; ומגזר הזכיינות. בניגריה מבצעת אלקטרה בעיקר עבודות אלקטרו מכאניות עבור חברות בנייה מקומיות.

במהלך הרבעון השני צמחו הכנסות החברה בכ-6.8% לכ-1.3 מיליארד שקל. העלייה בהכנסות נבעה בעיקר מגידול בהכנסות במגזר הפרויקטים למבנים ותשתיות בישראל ובמגזר שירות, אחזקה וסחר. הרווח התפעולי ברבעון השני של 2016 גדל בכ-2.4% לכ-58 מיליון שקל.

ממאזן החברה עולה כי סך אמצעיה הנזילים של הקבוצה (מזומנים ושווי מזומנים וניירות ערך סחירים) הסתכם בכ-292 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה הסתכם בכ-852 מיליון שקל, מתוכו כ-816 מיליון שקל הון המיוחס לבעלי המניות. ההון העצמי הוא לאחר חלוקת דיווידנד בסך של כ-65 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, בהתאם למדיניות החלוקה של החברה.

במהלך החודש אלקטרה הודיעה כי במסגרת פיתוח פעילותה של החברה-הבת אלקטרה Facility Management (אלקטרה FM) היא תרכוש 100% מפעילות האבטחה של יחידת סיור הבנקים (יס"ב) לפי שווי של כ-20 מיליון שקל. לטענתה, העסקה הינה סנונית ראשונה במסגרת תכניתה האסטרטגית להיכנס ולהעמיק את פעילותה בתחום האבטחה.

איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה איתמר דויטשר מנכ"ל אלקטרה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות