אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות מרשימים לאלקטרה נדל"ן - רגע לפני עסקת מקבצי הדיור עם אלקו צילום: אלסין דווידי

דוחות מרשימים לאלקטרה נדל"ן - רגע לפני עסקת מקבצי הדיור עם אלקו

החברה עברה לרווח ברבעון השני, של 1.18 מיליון שקל - מול הפסד של 25 מיליון שקל ברבעון המקביל. אלקטרה נדל"ן תרכוש מאלקו את זכויותיה ב-28 מקבצי דיור בארה"ב

08.08.2016, 14:49 | אורן פרוינד

ימים ספורים לפני ביצוע העסקה לרכישת מקבצי הדיור מהחברה האם אלקו, החברה הבת אלקטרה נדל"ןמפרסמת היום (ב') דוחות מעודדים לסיכום הרבעון השני.  

קראו עוד בכלכליסט

המעבר לפעילות של מקבצי דיור על חשבון הפעילות היזמית המסורתית העבירו את החברה לרווח של 1.18 מיליון שקל ברבעון השני של 2016 לעומת הפסד צורם של 25 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הדו"ח שפרסמה היום (ב') אלקטרה נדל"ן הוא חלקי ומקדים והוא מפורסם כעת כיוון שהיא צפויה לבצע בימים הקרובים הנפקה זכויות בהיקף של כ-100 מיליון שקל (היום האחרון הקובע להנפקה הזכויות חל ב-11 לאוגוסט).

אלקוצפויה להשתתף בהנפקה לפי חלקה היחסי (61%) ולהזרים בהתאם 61 מיליון שקל. הכסף מההנפקה ישמש את אלקטרה נדל"ן לרכוש מאלקו את זכויותיה ב-28 מקבצי דיור הכוללים 7,000 דירות באזורים פלורידה וטקסס ואת חברת הניהול של הנכסים.

תמורת המקבצים הללו תשלם אלקטרה נדל"ן לאלקו בעסקת בעלי עניין 56.6 מיליון שקל ובכך תהפוך רשמית לקרן נדל"ן מניב של אלקו. העסקה צפויה להיחתם מייד לאחר הנפקת הזכויות.

אלקטרה נדל"ן, שמנוהלת על ידי גיל רושינק, פועלת מזה שנה וחצי לשינוי אסטרטגי. החברה ביצעה בחמש השנים האחרונות מימושים בהיקף של 5.5 מיליארד שקל שהקטינו את החוב הפיננסי נטו שלה מרמה של 1.1 מיליארד שקל בסוף שנת 2012 לרמה נוכחית של כ-450 מיליון שקל.

במסגרת אסטרטגיה זו מכרה החברה שורה של נכסים מניבים, בעיקר בנייני משרדים. מנגד, היא החלה להיכנס לפעילות בתחום מקבצי דיור (Multy Family) כאשר מתחילת השנה רכשה 18 מקבצי דיור שכוללים 5,000 דירות.

לאחר השלמת העסקה עם אלקו תחזיק אלקטרה נדל"ן בכ-13 אלף יחידות דיור בדרום מזרח ארה"ב, ב-46 מקבצי דיור, ובהתחשב בחברת הניהול תחזיק אלקטרה נדל"ן ותנהל כ-20 אלף יחידות דיור.

אלקטרה נדל"ן עדיין  מחזיקה בשמונה נכסים מניבים למכירה בהיקף של מיליארד שקל עם הון עצמי של כ-300 מיליון שקל. מדובר בבנייני משרדים במדינות ארה"ב, גרמניה ובשני נכסים של החברה בישראל (סוהו בנתניה והאחזקה בפרויקט מדיטאון).

מבט בשורת ההכנסות של אלקטרה נדל"ן לרבעון השני מראה לכאורה ירידה של 65% בהיקף ההכנסות לרמה של 7.1 מיליון שקל. אלא שמדובר בתמונת הכנסות מעוותת, כיוון  שבעקבות השינוי האסטרטגי ההכנסות ממקבצי הדיור של אלקטרה נדל"ן כלולות בסעיף "רווח מחברות כלולות". 

למעשה רמת ההכנסות של החברה עלתה במהלך הרבעון - מה שמסביר את הרווחיות של החברה ברבעון השני של 2016.

גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, צילום: אלסין דווידי גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן | צילום: אלסין דווידי גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, צילום: אלסין דווידי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות