אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שופט ביה"ד לעבודה: "לא כל אמירה שוביניסטית תיחשב כהטרדה מינית"

שופט ביה"ד לעבודה: "לא כל אמירה שוביניסטית תיחשב כהטרדה מינית"

השופט אורן שגב דחה את תביעתה של עובדת משרד התחבורה שטענה כי הוטרדה מינית על ידי מנהלה בזמן שעבדה כמזכירה. לדבריו, "אמירות גסות רוח ולא ראויות צריכות להיות מטופלות במישור משמעתי ולא באמצעות החוק למניעת הטרדה מינית"

22.08.2016, 16:22 | זוהר שחר לוי

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דחה אתמול (ב') תביעה של עובדת משרד התחבורה שטענה כי הוטרדה מינית בעבודה. "לא כל אמירה שוביניסטית או גסת רוח תיחשב כהטרדה מינית", קבע השופט אורן שגב בפסק דינו.

קראו עוד בכלכליסט

העובדת עבדה כמזכירה במשרד התחבורה החל משנת 1998 וטענה בתביעתה כי מנהלה לשעבר הטריד אותה מינית וכי משרד התחבורה פעל בניגוד לדין בטיפולו בעניין. בתביעה שהוגשה במאי 2010 פירטה כי מנהלה אמר לה, בין השאר: "איזו יפה את היום, את יפהפייה, איזו מנצנצת את היום, את בחורה פשוט יפה".

במקרה אחר, כך לגרסתה, אמר לה המנהל כי היא כמו "אוויר וחמצן" בשבילו וכי הוא "מחכה כל יום להגיע לעבודה כדי לראות אותה".

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

השופט אורן שגב דחה את תביעתה של העובדת כשלדבריו דווקא משום חשיבותו הרבה של החוק למניעת הטרדה מינית לא כל אמירה תיחשב או צריכה להיחשב

כהטרדה מינית.

לפי השופט, על מנת לקבוע האם אמירה מסוימת עולה כדי הטרדה מינית או לא, יש לבדוק אותה הן מבחינה לשונית והן על רקע הנסיבות בהן נאמרה. "אמירות גסות רוח ולא ראויות צריכות להיות מטופלות במישור משמעתי", כך לפי פסק הדין, "ולא באמצעות החוק למניעת הטרדה מינית".

לפי בית המשפט, במקרה הנוכחי לא הוכח כי המעסיק, כלומר מדינת ישראל, נהג בניגוד להוראות החוק לתקנות שהותקנו מכוחו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
מומחה יקר, כאשר בוס מדבר בצורה כה מפורשת
מומחה יקר, כאשר בוס מדבר בצורה כה מפורשת על המראה החיצוני של עובדת שלו (בעיקר בפוזיציה של מזכירה - הנמצאת עימו זמן רב ממהלך יום עבודה, אמירות אילו גורמות לחוסר נחת ואי נעימות מצד המעסיק כלפיה. הדרך מאמירה כזו, החוזרת על עצמה, להצעות יותר מיניות -בעיקר כאשר המנהל מציין מפורשות כי הוא חושב עליה - אם אני הייתי העובדת והייתי אומרת זאת למנהל שלי, הוא לא היה מרגיש עם זה מוחמא , לא כל שכן במצב של קירבה תמידית מאולצת. בעקבות כל מה שקורה בחברה כיום - המחשבה שהנ׳ל יכול לגלוש לניסיון למגע או להצעות מפורשות יכול להיתפס כוודאי מצידה.
Weights  |  23.08.16
לכל התגובות