אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנגבי טורף את הקלפים: מחזיר את דו"ח ועדת פילבר לשולחן צילום: ארז חרודי, עושים צילום

הנגבי טורף את הקלפים: מחזיר את דו"ח ועדת פילבר לשולחן

המלצות הוועדה לרגולציה בטלוויזיה הוגשו לצחי הנגבי, השר הממונה על תחום התקשורת. אבל הוא החליט לשמוע שנית את כל הגורמים שהופיעו בפניה

29.08.2016, 06:54 | אלירן מלכי

השר צחי הנגבי, שקיבל לידיו חלק מסמכויות משרד התקשורת לפני כחודש, מראה כי הוא לא מתכוון להיות חותמת גומי בענייני התקשורת שבנימין נתניהו מנוע מלטפל בהם. ל"כלכליסט" נודע כי הנגבי הודיע לגורמים שונים בשוק התקשורת כי בימים הקרובים הוא יקבע סדרת סיורים ודיונים, כדי לגבש עמדה בנוגע לאימוץ מסקנות דו"ח ועדת פילבר. הנגבי לא הציב לוח זמנים לסבב הפגישות, מה שאומר שכל גוף משדר, חברת הפקה ובעלי ערוץ שהופיעו כבר בפני הוועדה, שאמורה היתה להסדיר את שוק הטלוויזיה, ייפגשו עם הנגבי כדי להציג את הזווית שלהם בנוגע למסקנות הוועדה.

קראו עוד בכלכליסט

מסקנות ועדת פילבר, שהתכנסה כדי להסדיר את הרגולציה בשידורים, הוגשו לפני כחודשיים וטרם אומצו על ידי הנגבי, שמונה להחליף את שר התקשורת נתניהו לעסוק בעניינים הנוגעים לבזק. זאת בעקבות המלצת היועמ"ש לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי נתניהו ימנע לעסוק בסוגיות אלה בשל קשריו עם בעלי בזק, שאול אלוביץ'. ועדת פילבר המליצה בין היתר להקים צוות ייעודי שיורכב מנציגי משרד התקשורת והמועצה לשידורי כבלים ולוויין, שיגיש לשר התקשורת המלצות ליישום עד 1 בנובמבר לאחר שמיעת הגופים הרלוונטיים בתחום. המסקנה השנויה במחלוקת של הוועדה, ושאמורה היתה להיבחן בצוות, היא לבטל את חבילת הבסיס הצרה של yes ו־HOT בעלות 120 שקל שכללה כ־20 ערוצים, ולבנות חבילת ליבה מורחבת יותר במחיר מפוקח שתכלול גם ערוץ ספורט, ערוץ ילדים ומערך VOD הכולל 75% מהפקות המקור של חברות הכבלים והלוויין. המלצה נוספת היא להסדיר את חובת המכירה של שידורי הספורט.

כעת הנגבי משנה כאמור את לוח הזמנים. לפי שעה נראה כי לא רק שהצוות שעליו המליצה ועדת פילבר ליישום החלטותיה לא יספיק לקום ולמסור את המלצותיו עד 1 בנובמבר, אלא שגם המסקנות של הוועדה עצמה לא צפויות להיות מאומצות בקרוב. מעבר לכך, המאבק של הערוצים המסחריים בחברות הכבלים והלוויין על קבלת תשלום עבור התוכן שלהם, שלא נכנס לדו"ח ועדת פילבר, נפתח מחדש עם כניסתו של הנגבי למשרד התקשורת.

מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר. הופתע, צילום: עומר מסינגר מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר. הופתע | צילום: עומר מסינגר מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר. הופתע, צילום: עומר מסינגר

גורם בחברות הכבלים והלוויין אמר: "אין שום בעיה ששר חדש ילמד את הנושא ולא יהווה חותמת גומי. שימוע זה המינימום". מנגד, גורם בערוצים המסחריים אמר: "הפגישות של הנגבי הן למראית עין, כדי שהוא יוכל לטעון שהוא דן במסקנות, אך לא מעבר לכך".

בכיר במשרד התקשורת ציין כי לא עודכנו לגבי צעדיו של הנגבי ואמר: "זה לא נשמע הגיוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות