אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני הודעת הריבית של בנק ישראל: הדולר התחזק ב-0.9% מול השקל

רגע לפני הודעת הריבית של בנק ישראל: הדולר התחזק ב-0.9% מול השקל

נאומה הניצי של ג'נט ילן בג'קסון הול סיפק רוח גבית למטבע האמריקאי ששערו היציג נקבע על 3.79 שקלים; הבנק המרכזי בראשות קרנית פלוג יפרסם היום בשעה 16:00 את הודעת הריבית; לאומי: "הריבית צפויה להיוותר ללא שינוי"

29.08.2016, 15:36 | אמיר רוזנבאום

דולר    יורו    יורו-דולר

הבנק המרכזי בראשות קרנית פלוג יפרסם היום (ב') בשעה 16:00 את הודעת הריבית. נאומה הניצי ביום שישי האחרון של ג'נט ילן, יו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב, בג'קסון הול (כנס השנתי של ראשי הבנקים המרכזיים במדינה) סיפק רוח גבית למטבע האמריקאי שהתחזק ב-0.9% מול השקל הישראלי ושערו היציג נקבע על 3.79 שקלים. "בעוד שהבנק המרכזי האמריקאי מתלבט האם לעלות את הריבית עוד השנה, לבנק ישראל לא קיימת שום התלבטות והריבית צפויה להיוותר ללא שינוי  על 0.1% עוד תקופה ארוכה" כך טוען דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו, בלאומי שוקי הון.

קראו עוד בכלכליסט

 

אורי גרינפלד, כלכלן ואסטרטג ראשי בפסגות טוען כי "המסקנה העיקרית שצריך להסיק מסאגת הנאום של ילן בג'קסון הול היא שהשווקים פשוט הפסיקו לסמוך על הפד ומבחינתם כל דבר שהוא לא הכרזה על העלאת ריבית בלווי כלי נשיפה יוותר בגדר תרחיש "הריבית לא תועלה לעולם". כתוצאה מכך, למרות שהנאום של ילן, שעסק בעיצוב המדיניות המוניטארית של העתיד, היה באופן ברור בעל טון ניצי יותר מכל אמירה אחרת של ילן בחודשים האחרונים, השווקים בחרו בעיקר להתייחס לכך שלא צוין במפורש שהריבית הולכת לעלות ולקחו את הצד היוני".

 

לדבריו, "רק אחרי שפישר התערב כאשר נתן פרשנות שאינה משתמעת לשתי פנים של דברי ילן השווקים הגיבו בהתאם ונרשמה עליית תשואות משמעותית. תופעה זו היא כמובן תוצאה של מדיניות הפד לדבר הרבה ולעשות כלום, מדיניות שבה נוקטים ילן וחבריה מאז תחילת השנה. היתרון של מדיניות זו היא שרוב הזמן השווקים נותרים חיוביים כי המשקיעים משוכנעים ששום דבר כבר לא יעלה את הריבית. החיסרון הוא שאם וכאשר הריבית אכן תעלה זה כנראה יכאב. הפד איבד את היכולת שלו לנהל את ציפיות השווקים ולהכין את הקרקע להעלאת ריבית ולכן כל צעד של הפד, בטח אם יגיע על רקע עליה באינפלציה, יגרור תגובות חדות בשוק".

דולר, צילום: בלומברג דולר | צילום: בלומברג דולר, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות