אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביקורת על מיילן לא נרגעת - והחברה הודיעה על השקת גירסה גנרית לאפיפן צילום: EpiPen

הביקורת על מיילן לא נרגעת - והחברה הודיעה על השקת גירסה גנרית לאפיפן

מיילן נמצאת במרכזה של סערה ציבורית בארה"ב שנבעה מתמחור האפיפן - תרופה לאלרגיה שמחירה קפץ במאות אחוזים בשנים האחרונות. מיילן מבטיחה כעת מחיר נמוך ב-50% בגירסה הגנרית

29.08.2016, 13:16 | דרור רייך וגיל קליאן

מיילן ממשיכה בניסיונות ההתמודדות שלה עם הביקורת הציבורית הגוברת על תמחור תרופת האפיפן. החברה הודיעה היום כי תשיק גירסה גנרית ראשונה לתרופה - במחיר של 300 דולר. מדובר על מחיר נמוך ב-50% לעומת התרופה המקורית, לפי הצהרת החברה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בניסיון נוסף להרגיע את גלי הביקורת ששוטפים את החברה, לאחר שבשבוע שעבר הודיעה החברה על הרחבת תוכנית ההנחות לתרופה.

מחיר ההשקה הרשמי עומד על 300 דולר לחפיסה של 2 מזרקים, של 0.15 מ"ג ו-0.3 מ"ג.

במיילן מדווחים כי התרופה הגנרית תהיה זהה למותג והיא מצפה להשיק את המוצר תוך מספר שבועות. "אנו מבינים את התסכול העמוק ואת החששות הקשורים בעלויות של האפיפן למטופלים, ומהלך זה יבטיח כי המוצר החשוב הזה להיות נגיש לכל מי שזקוק לו", ציינה מנכ"לית מיילן הת'ר ברש.

המועמדת לנשיאות ארה"ב הילארי קלינטון יצאה בשבוע שעבר בגלוי נגד החברה ואמרה כי יש להוזיל את מחיר התרופה. לדבריה, מדובר בשערורייה. "מדובר בדוגמה מטרידה של חברה אשר מנצלת את הלקוחות שלה. זה דבר רע כאשר חברה שמה את הרווח לפני המטופלים שלה", אמרה בהתייחסות לאפיפן של מיילן.

לרוח דברים אלה הצטרף גם דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט, שאמר יום לאחר מכן בתידרוך לעיתונאים כי "המוניטין של חברות הפארמה בעולם ייפגע במידה והם ימשיכו להתנהג כתאבי בצע בכל מה שקשור למחירי התרופות". הפרשה החלה לצבור תאוצה ביום שני לפני שבוע, כאשר 2 סנאטורים פנו רשמית לחברה בדרישה לקבל פרטים על אופן התמחור של אפיפן. יתכן כי מדובר בתחילתה של חקירה רשמית נגד החברה.

הת הת'ר ברש מנכ"לית מיילן | צילום: cnbc הת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות