אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טים קוק מציין 5 שנים כמנכ"ל אפל עם מענק של  135 מיליון דולר במניות צילום: רויטרס

טים קוק מציין 5 שנים כמנכ"ל אפל עם מענק של 135 מיליון דולר במניות

במסמכים שהגיש לרשות ני"ע האמריקאית קוק מציין כי מכר מניות בשווי 36 מיליון דולר ומתכוון להחזיק בנותרות. לפי תוכנית חלוקת המניות שקיבל עת נכנס לתפקיד ב-2011 הוא יקבל 7 מיליון מניות עד 2021

29.08.2016, 16:34 | שירות כלכליסט

מנכ"ל אפל טים קוק קיבל השבוע את החלק הגדול ביותר עד כה ממענק המניות שהוענק לו בעת שמונה לתפקיד מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה ב-2011.

קראו עוד בכלכליסט

במסמכים שהגיש קוק ביום שישי לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), ציין כי קיבל 1.26 מיליון מניות של אפל, המוערכות בשווי של 135 מיליון דולר. המניות הללו הן חלק מחבילת מניות מוגבלות שהוענקה לו לפני חמש שנים. הוא הגיע לנקודת המחצית בתכנית חלוקת המניות, לפיה יזכה ב-7 מיליון מניות עד 2021.

טים קוק. קבלת המענק היתה תלויה בעמידה ביעדים, איור: אי פי איי טים קוק. קבלת המענק היתה תלויה בעמידה ביעדים | איור: אי פי איי טים קוק. קבלת המענק היתה תלויה בעמידה ביעדים, איור: אי פי איי

קוק זכה ברוב המניות הנוכחיות – 980 אלף – הודות לכך שהחזיק מעמד בתפקיד המנכ"ל במשך חמש שנים. הוא הרוויח את 280 אלף המניות הנוספות לאחר שהביצועים של אפל היו טובים יותר בשלוש השנים האחרונות משני שלישים של החברות הנסחרות במדד S&P 500. במקביל, קוק ציין במסמכים כי מכר מניות בשווי 36 מיליון דולר. הוא מתכוון להחזיק במניות הנותרות.

מרבית ההכנסה של קוק נובעת מתכנית חלוקת המניות. בשנה התקציבית שהסתיימה בספטמבר 2015, הוא הרוויח 10 מיליון דולר בשכר ובבונוסים, אך לא קיבל מענקי מניות או אופציות נוספים.

תכנית חלוקת המניות שקיבל קוק ב-2011 שונתה ב-2013 כך שהוא היה יכול לפדות חלק מהמניות בשלב מוקדם יותר מהמתוכנן, אך במקביל הוחלט כי יוכל לקבל שליש מהמניות רק אם יעמוד ביעדי ביצועים. קוק עמד ביעדים, למרות שאפל מתמודדת עם לא מעט אתגרים לאחרונה. ההכנסות ירדו בשני הרבעונים האחרונים ברציפות והמניות צנחו בקרוב ל-20% מאז רשמו שיא במאי 2015, על רקע האטה בביקוש למכשירי האייפון והאייפד. ביולי דיווחה החברה על ירידה של 27% ברווחים הרבעוניים בעקבות ירידה במכירות האייפון. החברה צפויה להשיק ב-7 לספטמבר את האייפון החדש.

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
הוא לא צריך להצדיק. הקפיטליזם היא שיטת ארגון
הוא לא צריך להצדיק. הקפיטליזם היא שיטת ארגון כלכלית דיקטטורית במהותה שבה למעטים יש שליטה אבסולוטית על ההמונים. כולל מה יעשה ברווח הכולל שההמונים מייצרים. פלא שבעלי השליטה באפל מחליטים לחלק את כל השלל לעצמם? כן. בניגוד למיתוס שהקפיטליסטים מפמפמים לכולנו למוח, קפיטליזם מבוסס על דיקטטורה, לא על דמוקרטיה. מתי בפעם האחרונה עבדת בחברה קפיטליסטית שאינה מבוססת על היררכיה אוטוריטרית שבה העובדים מחוייבים בצייתנות מלאה להוראות מלמעלה? אני, אתה, וכמעט כולנו - חיים בדיקטטורה קפיטליסטית. יוטיוב watch?v=0HTkEBIoxBA watch?v=m4ylSG54i-A
Seahorse  |  30.08.16
3.
לשמוליק אתה אינך יודע מה בתיכנון שלו לגבי
לשמוליק אתה אינך יודע מה בתיכנון שלו לגבי מניות אפל. כך שיכול שהחברה ממשיכה להתכווץ כי אין חידושים יותר בתחום שהוא חצי מת. טאבלטים כבר שמו את מצבת RIP שלהם ואילו סמארטפונים אינם נותנים חידוש בין תצוגה אחת לבאה בתור. למי שיש אייפון 6S אין צורך להתחדש באייפון 7. הפערים כל כך שוליים שאם לא תרשום עליהם כלום לא יבחינו המשתמשים בינהם. זה תופס גם לגבי האנדרואידים. שעון יש כבר לכל החברות, ואף אחד עדיין לא מעוניין בהם. אז איזה חדש יהיה כאשר הטכנולוגיה ממשיכה לדרוך במקום?!?
Quill  |  29.08.16