אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידר שוקי הון מוכרת את החיתום והברוקראז' למנכ"ל לשעבר עמית ורדי

לידר שוקי הון מוכרת את החיתום והברוקראז' למנכ"ל לשעבר עמית ורדי

הפעילויות יימכרו תמורת 25 מיליון שקל, כאשר לידר שוקי הון הציבורית תרשום הפסד של 4-5 מיליון שקל. לאחר השלמת העסקה תפסיק לידר שוקי הון להשתמש בשם לידר

30.08.2016, 10:15 | רעות שפיגלמן

לידר שוקי הון הודיעה היום (ג') על מכירת פעילות החיתום וברוקראז' לקבוצת רוכשים בשליטת עמית ורדי, מנכ"ל החברה לשעבר, תמורת 25 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת הרוכשים תרכוש מלידר שוקי הון 2 חברות בת - לידר הנפקות, הפועלת בתחום החיתום, ולידר בית השקעות, הפועלת בתחום הברוקראג'. כחלק מהעסקה תוותר לידר שוקי הון הציבורית על השם לידר, ותרשום הפסד של 4-5 מיליון שקל על העסקה.

10 מיליון שקל מתוך התמורה תשולם במזומן במועד השלמת העסקה (שצפוי לסוף ספטמבר). יתרת התמורה תועמד על ידי החברה כהלוואה לרוכשים.

בין הרוכשים נמצאים מספר בכירים שפרשו מוקדם יותר השנה מבית ההשקעות בעקבות אי הסכמות מול היו"ר, צחי אפלויג. ביניהם ניתן למצוא את ורדי, המנכ"ל הפורש, את שי בן יקר המשנה למנכ"ל שאמור היה להחליף את ורדי בתפקידו, מנכ"ל חברת החיתום רנן כהן אורגד, סמנכ"ל הכספים ירון שטינמץ, אלון גלזר סמנכ"ל מחקר בבית ההשקעות ובעז קרניאל היועץ המשפטי.

הלוואת המוכר תפרע תוך 6 שנים ותישא ריבית קבועה של 2.5% ובנוסף הצמדה למדד. כנגד ההלוואה ישעובד הון המניות של הרוכשים.

הפעילויות שיוותרו בבית השקעות הן האחזקה בילין לפידות ואחזקה בחברת הברוקראז ILS הפועלת בעיקר בעסקאות מט"ח מול המערכת הבנקאית.

השלמת הסכמי המכירה מותנית בהתקיימותם של מספר תנאים מתלים, ביניהם: קבלת אישור מבית המשפט לביצוע חלוקה בלידר בית השקעות; קבלת אישור מרשות המיסים בהתאם; ובמידה והבנק הבינלאומי, כבעל מניות בלידר הנפקות, לא יודיע על רצונו לממש את זכות ההצטרפות לעסקת המכירה.

המהלך עשוי לסלול את התשתית להפיכתו של בית ההשקעות ילין לפידות לציבורי, בכך שיאפשר את יציקת פעילותו של בית ההשקעות, המוחזק על ידי לידר בשיעור של 50%, לתוך השלד הבורסאי של לידר.

בית ההשקעות ילין לפידות פועל בתחום קופות הגמל, קרנות נאמנות וניהול תיקי השקעות. ילין לפידות מוחזקת במחציתו על ידי לידר ובמחצית הנותרת מחזיקים באופן שווה יאיר לפידות ודב ילין, המנכ"לים המשותפים.

 

קבוצת הרוכשים יוצגה על ידי עורכי הדין אורי רוזנברג ורן שלום ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. המוכרת יוצגה בעסקה על ידי עורכי הדין איה יופה ויובל אדן ממשרד עורכי הדין GKH.

המסחר בבורסה, צילום: הילה ספאק המסחר בבורסה | צילום: הילה ספאק המסחר בבורסה, צילום: הילה ספאק
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות