אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכדורגל ההולנדי הוא אלוף אירופה באחריות חברתית צילום: אי פי איי

הכדורגל ההולנדי הוא אלוף אירופה באחריות חברתית

הדירוג של 18 הליגות עם אחריות חברתית נשלט בידי אירופה, שחולשת על 16 מהמקומות. ליגת הכדורגל האמריקאית, ה-MLS, מדורגת במקום ה-11 וליגת העל האוסטרלית במקום ה-14

30.08.2016, 14:53 | שירות כלכליסט
קבוצות הכדורגל ההולנדית נחשבות לטובות בעולם מבחינת אחריות חברתית. על פי הדירוג של RESPONSIBALL, הקבוצות הדניות מדורגות שניות ואחריהן האנגליות.

קראו עוד בכלכליסט

המגרש של ווילהם צוויי. זוהי השנה השישית שמתפרסמת הרשימה, שמדרגת את האחריות החברתית במועדונים ב-18 ליגות על פי קריטריונים של מינהל, קהילה וסביבה. , צילום: אי פי איי המגרש של ווילהם צוויי. זוהי השנה השישית שמתפרסמת הרשימה, שמדרגת את האחריות החברתית במועדונים ב-18 ליגות על פי קריטריונים של מינהל, קהילה וסביבה. | צילום: אי פי איי המגרש של ווילהם צוויי. זוהי השנה השישית שמתפרסמת הרשימה, שמדרגת את האחריות החברתית במועדונים ב-18 ליגות על פי קריטריונים של מינהל, קהילה וסביבה. , צילום: אי פי איי

זוהי השנה השישית שמתפרסמת הרשימה, שמדרגת את האחריות החברתית במועדונים ב-18 ליגות על פי קריטריונים של מינהל, קהילה וסביבה.

שלוש הליגות המדורגות ראשונות נותרו ללא שינוי מהשנה שעברה, אך המחקר עליו מבוסס הדירוג מצא "מספר הולך וגדל של מועדוני כדורגל וארגונים שמתחילים להשתמש בתקנות של אחריות חברתית ("קיימות") כדי לדווח על הביצועים שלהם", כך לפי חברת הייעוץ שוורי (Schwery Consulting) שאספה את הנתונים.

הדירוג של 18 הליגות נשלט על ידי אירופה, שחולשת על 16 מהמקומות. ליגת הכדורגל האמריקאית, ה-MLS מדורגת במקום ה-11 וליגת העל האוסטרלית במקום ה-14.

אופ"א ופיפ"א זכו גם כן להוקרה מכיוון ש"החלו להשתמש במסגרות העבודה כדי לדווח על ההשפעה החברתית, הסביבתית והכלכלית של טורנירי היורו והמונדיאל". בדו"ח מציינים גם כי כעת מילאן ויובנטוס האיטלקיות ואוסטריה וינה מפרסמות דו"חות בהתאם.

"חשוב לציין עוד את העלייה בניקוד האחריות החברתית של קבוצות הליגה הספרדית (עלייה של 17.34% ל-34.28%) וקבוצות הליגה הצרפתית (עלייה של 11.56% ל-26.23%).

עוד מהולד: ברט ואן אוסטפין, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל המקומית, הודיע על עזיבתו. המנהל בן ה-45 אמר ש"פרויקטים רבים נכשלו" וש"אי העפלה ליורו 2016 שיחקה תפקיד בעזיבתי".

חיס דה יונג, מנהל תפעולי בהתאחדות הכדורגל ההולנדית, יחליף את אוסטפין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות