אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניקוי האורוות של ברוקמאייר ורוזנהויז: גולף מחקה 39 מיליון שקל ברבעון צילום: נמרוד גליקמן

ניקוי האורוות של ברוקמאייר ורוזנהויז: גולף מחקה 39 מיליון שקל ברבעון

המחיקות: בעיקר על שווי הרכישות שביצע המנכ"ל הקודם, אלי מיזרוח, עדיקה וטופ שופ. כמו כן החליטה ההנהלה החדשה לסגור את פעילות בלו בירד ורשת ההנעלה מורטי

30.08.2016, 14:36 | גיל קליאן

הרבעון השני של חברת האופנה גולף הפך לרבעון "ניקוי האורוות" של הנהלת החברה החדשה. גולף דיווחה על הפסד של 30 מיליון שקל, לעומת הפסד של 6.6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

ההפסד נבע ממחיקות של כ-39 מיליון שקל, שנבעו בעיקר מהערכות שווי חדשות של הפעילויות שרכשה גולף בתקופתו של המנכ"ל הקודם, אלי מיזרוח. המנכ"ל הנכנס, רביב ברוקמאייר (לשעבר מנכ"ל מגה), יחד עם היו"ר, אפי רוזנהויז (לשעבר מנכ"ל שופרסל), החליטו לסגור את פעילות רשת בלו בירד, שנרכשה עוד בתקופת המנכ"לית שלפני מיזרוח, אילנה קאופמן, וכן ביצעו מחיקות של כ-25 מיליון שקל על הרכישות של מיזרוח - עדיקה וטופ שופ. המחיקה הגדולה יותר בשווי של 15 מיליון שקל היתה על טופ שופ, ואילו השווי של עדיקה הופחת ב-10 מיליון שקל. שאר המחיקות היו על מלאי והפחתות נוספות שנבעו מסגירת פעילות בלו בירד ורשת ההנעלה מורטי.

בשורת המכירות, גולף דיווחה על צמיחה של 12% למכירות של 216.3 מיליון שקל. הצמיחה נבעה מעיתוי חג הפסח, שהשפיע לחיוב על מכירות הרשת, וכן מהפעילויות החדשות ובעיקר פעילות עדיקה. הרווחיות הגולמית נשחקה ל-58.4% לעומת שיעור רווחיות גולמית של 59.3% ברבעון המקביל. השחיקה ברווחיות הגולמית נבעה מהגדלת הפרשות על מוצרים שהרשת לא הצליחה למכור.

אחת הטענות נגד מיזרוח היתה שהגדיל מאוד את הוצאות המטה של גולף. עדות לכך ניתן לראות בהוצאות ההנהלה של גולף, שירדו ב-24% ועמדו על 8.1 מיליון שקל ברבעון השני. הירידה בהוצאות נרשמה למרות שמיזרוח עזב את תפקידו רק לקראת סוף הרבעון - ב-1 ביוני. החברה הסבירה את הירידה בהוצאות ההנהלה ב"הפחתת משרות והטבות במטה ומהקטנת ההוצאה בגין הקצאת אופציות לעובדי עדיקה".

ההתייעלות בהוצאות והעלייה במכירות הביאה את גולף לרשום רווח תפעולי (ללא המחיקות המאסיביות) של 8.2 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של 5.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

אפי רוזנהויז, צילום: אוהד צויגנברג אפי רוזנהויז | צילום: אוהד צויגנברג אפי רוזנהויז, צילום: אוהד צויגנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות