אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיטיקון של גזית גלוב גייסה  350 מיליון יורו ללא בטחונות

סיטיקון של גזית גלוב גייסה 350 מיליון יורו ללא בטחונות

החברה המרכזת את פעילותה של גזית במדינות הנורדיות גייסה את הסכום בבורסת הלסינקי בריבית של 1.25% - הביקושים בהנפקה עמדו על 2.2 מיליארד יורו

31.08.2016, 16:22 | אורן פרוינד

חברת סיטיקון של גזית גלובגייסה בבורסת הלסינקי 350 מיליון יורו באג״ח לתקופה של 10 שנים ללא בטחונות. גזית גלוב מחזיקה ב-42% בסיטיקון, המרכזת את פעילותה במדינות הנורדיות.  

קראו עוד בכלכליסט

סיטיקון גייסה את הכסף בריבית של 1.25% וזכתה לביקושים של 2.2 מיליארד יורו. האג"ח דורגו ברמת BBB על ידי סוכנות הדירוג S&P ו-Baa1 על ידי Moody’s.

סיטיקון נסחרת בבורסת הלסינקי (פינלנד) בשווי של 2.05 מיליארד יורו ומחזיקה נכסים בשווי של 4.7 מיליארד יורו הכוללים 52 מרכזים מסחריים במדינות הנורדיות.

בשנה שעברה ביצעה סיטיקון עסקת ענק לרכישת סקטור הנורווגית תמורת 1.5 מיליארד יורו. לאחר העסקה, החלוקה הגיאוגרפית של החברה היא נורווגיה (29%), פינלנד (34%), דנמרק (7%) ושבדיה (29%).

בשנתיים האחרונות סבלה המניה של סיטיקון מירידות שערים בעקבות החולשה בשוק הנורדי, ובעיקר במדינת פינלנד שסובלת ממיתון כלכלי מזה מספר שנים. לפני כמה  שבועות פתחה החברה  את קניון ISO OMENA המחודש ובסיליקון מקווים שהתוצאות ישתפרו לאחר שזה ייכנס לספרים בעוד שנה.

מימין: דורי סגל וחיים כצמן, בעלי השליטה בגזית גלוב , צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: דורי סגל וחיים כצמן, בעלי השליטה בגזית גלוב | צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: דורי סגל וחיים כצמן, בעלי השליטה בגזית גלוב , צילום: עמית שעל, אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות