אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברייט פוד במסר מרגיע לעובדי תנובה: "בעיצומו של שינוי הכרחי" צילום: צביקה טישלר

נחשף בכלכליסט

ברייט פוד במסר מרגיע לעובדי תנובה: "בעיצומו של שינוי הכרחי"

בעקבות חשיפת "כלכליסט" כי שוויה של תנובה עומד על 5-4.5 מיליארד שקל בלבד וכי נציג ברייט פוד בתנובה יוסי שחר התפטר מהדירקטוריון, שיגרה ההנהלה איגרת לעובדים: "מחויבים לכל אחד מכם"

04.09.2016, 15:31 | נורית קדוש

ברייט פוד מנסה להרגיע את עובדי תנובה על רקע חשיפת "כלכליסט" כי שוויה של תנובה עומד על 5-4.5 מיליארד שקל בלבד. הבוקר (א') שוגרה איגרת לעובדים מדירקטוריון תאגיד תנובה, המורכב מנציגי בעלי השליטה ברייט דיירי, בראשות היו"ר ג'אנג צ'ונג ג'יאן (Zhang Chong Jian ) ושותפיהם, נציגי הקיבוצים, בעקבות הפרסומים האחרונים הקשורים בחברה.

"בשם ברייט דיירי והקיבוצים, אנחנו וחברי הדירקטוריון של תנובה – מבקשים לנצל את ההזדמנות להביע את מחויבותנו העמוקה לחברה ולכל אחד מכם, ולהבטיח לכם כי מחויבות זו חזקה מאי פעם". נכתב באגרת.

״כפי שידוע לכם, בחצי השנה האחרונה תנובה נמצאת בתהליך עמוק של ארגון מחדש, כך שתוכל להתמודד בהצלחה עם תנאי השוק המשתנים ולהמשיך להיות חברה מובילה עבור כל מחזיקי העניין שלה. אנו נמצאים בעיצומו של שינוי הכרחי, שאת פירותיו החיוביים אנו מתחילים לראות כעת״.

מנכ"ל תנובה אייל מליס מנכ"ל תנובה אייל מליס מנכ"ל תנובה אייל מליס

בדירקטוריון ניסו לשדר לעובדים כי הם סומכים על הנהלת החברה שתשקם את הפגיעה שחווה הארגון: ״אנו סומכים את ידינו על תהליך חשוב זה, אותו מובילה הנהלת החברה בראשות המנכ"ל אייל מליס, ומאמינים בכל לבנו בכם, עובדי תנובה המסורים והמנוסים. אנו משוכנעים כי יחד – עובדים, מנהלים ושותפים – נוביל את תנובה לשיאים חדשים של צמיחה ושגשוג״.

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי שוויה של תנובה עומד על 5-4.5 מיליארד שקל בלבד, לפי הערכת שווי שהוזמנה על ידי קונסורציום הבנקים שהעניק לברייט פוד הסינית הלוואה של כ־2 מיליארד שקל לרכישת השליטה בחברה. עוד נחשף כי נציג ברייט פוד בתנובה יוסי שחר התפטר מהדירקטוריון, בשל חילוקי דעות עם הנהלת ברייט פוד העולמית.

מדובר בצניחה של כ־42% בשווי החברה מאז רכישת השליטה בה מידי קרן אייפקס ומבטח שמיר במאי 2014, אז עמד שוויה על 8.6 מיליארד שקל. הורדת השווי נעוצה בהרעה משמעותית בתוצאות תנובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה