אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורנשטיין דחה את הבקשה לכינוס נכסים זמני לאליעזר פישמן צילום: שאול גולן

אורנשטיין דחה את הבקשה לכינוס נכסים זמני לאליעזר פישמן

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן לצדדים אורכה של 3 שבועות כדי להגיע למתווה מוסכם בעניין מימוש נכסיו של פישמן

06.09.2016, 11:25 | שירות כלכליסט

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין החליט שלא להוציא צו כינוס זמני לנכסיו של אליעזר פישמן. אורנשטיין קבע בהחלטתו כי לפישמן ולנושיו יינתנו 3 שבועות על מנת לנסות ולהגיע למתווה למימוש נכסיו. "טוב ייעשה אם הנושים והמשיב ינצלו את התקופה עד לדיון בבקשת כינוס הנכסים שקבוע ליום 29.09.16 על מנת לבוא בדברים ולנסות להגיע לידי מתווה הסדר, תוך שקלול כלל העניינים הדרושים לכך", כתב אורנשטיין בהחלטתו היום.

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה לכינוס נכסיו של פישמן הוגשה על ידי בנק הפועלים במסגרת תיק פשיטת רגל שהגישה רשות המסים. פישמן חייב לבנק 1.8 מיליארד שקל מתוך חוב כולל המוערך על ידו ב-3.9-3.4  מיליארד שקל - זאת בעוד לטענתו הוא מחזיק נכסים בשווי של 50-70 מיליון שקל בלבד.

נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין, צילום: שאול גולן נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין | צילום: שאול גולן נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין, צילום: שאול גולן

השופט אורנשטיין כתב בהחלטתו: "אין חולק בדבר היותו של המשיב (פישמן) חדל םירעון". השופט ציין בהחלטתו כי במקרה הנוכחי אין מקום למנות כונס נכסים זמני, וזאת מאחר ולא הפר הוראות צו דיספוזיציה (צו הקובע כי אין לשנות את מצב הנכסים) ומאחר ונקבע דיון לצו נכסים קבוע בעוד כשלושה שבועות, ב-29 בספטמבר.

אורנשטיין קבע כי אין מקום לכפות על רשות המסים הליך גישור עם פישמן.

אם לא יושג מתווה מוסכם, ימנה אורנשטיין כונס נכסים זמני, כנראה שניים: את עו"ד יצחק יונגר שהציעה רשות המסים שהתניעה את הליך פשיטת הרגל והייתה היחידה להתנגד למגשר. ולצדו נציג או שניים מהבנקים. הדרישה למנות שני בעלי תפקיד נובעת מהרצון לאזן בין נושים מובטחים (הבנקים) לנושים לא מובטחים (רשות המסים, בעלי אג"ח).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות