אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשיפה: תלונה על הטרדה מינית - ברקע התפטרותו של מנכ"ל כיל צילום: נמרוד גליקמן

חשיפה: תלונה על הטרדה מינית - ברקע התפטרותו של מנכ"ל כיל

עובדת בכירה שפוטרה ע"י בורגס בגין תלונות על תפקודה הירוד, הגישה לכיל תלונה על הטרדה מינית מצידו, בדרג הנמוך ביותר. כיל מינתה שופטת לשעבר שתבדוק את התלונה וזו מצאה כי בורגס נהג בדרך שאינה הולמת. לוקר ודירקטוריון כיל עמדו לאמץ ממצאי הדוח, ובורגס הקדים אותם והתפטר. בורגס: האירוע המדובר של נשיקת פרידה נעשה מדי יום, אם לזה היא קוראת הטרדה אני יכול רק להצטער

09.09.2016, 16:43 | גולן חזני

סטפן בורגס, מנכ"ל כיל, שהתפטר הלילה מתפקידו, עשה זאת בין היתר בעקבות תלונה על הטרדה מינית שהוגשה נגדו. מדובר בתלונה שהוגשה על ידי עובדת בכירה לשעבר בכיל, שפוטרה ע"י בורגס מספר חודשים לאחר שגויסה לחברה. העובדת היא אזרחית זרה שפוטרה על ידי בורגס בגין טענות מצד קולגות שלה על תפקודה הירוד.

קראו עוד בכלכליסט

מספר חודשים לאחר שפוטרה ובמהלך מו"מ שנוהל עימה על הפיטורים, טענה העובדת כי הוטרדה ע"י בורגס במה שהוגדר כ"תחום הנמוך ביותר בסולם ההטרדה המינית". בעקבות תלונתה, ומאחר ומדובר בעובד הבכיר בחברה, החליט הדירקטוריון למנות שופטת בדימוס המתמחה בדיני עבודה, כדי לבדוק את התלונה.

בורגס. "לא מכיר את המקרה", צילום: נמרוד גליקמן בורגס. "לא מכיר את המקרה" | צילום: נמרוד גליקמן בורגס. "לא מכיר את המקרה", צילום: נמרוד גליקמן

בורגס טען כי לא הטריד את העובדת וכי אולי מדובר באי הבנה. לפני יומיים הוגש הדוח שקבע כי התנהגותו של בורגס היתה לא הולמת. היו"ר החדש יוחנן לוקר החליט לזמן דיון דחוף בדירקטוריון כדי לדון בממצאי הדוח, שכאמור אינם חמורים אך מטילים צל על שיקול הדעת של בורגס. בורגס הבין שהדירקטוריון עומד לדון בדוח ושאם יאמצו, הוא לא יוכל להישאר בתפקידו.

החברה בראשות היו"ר החדש יוחנן לוקר עמדה להתכנס אתמול לדון בממצאי הדוח בכוונה לאמץ אותו. זאת לאחר שלוקר החליט שעל אף שמדובר בתלונה על מקרה בודד מהתחום הנמוך ביותר של הטרדה מינית, יש להתייחס לדברים ברצינות. בורגס, שהבין כנראה לאן נושבת הרוח, העדיף להתפטר טרם הכינוס ולחסוך מהדירקטוריון להצביע על המשך כהונתו.

סטפן בורגס אמר לפני שעה קלה בתגובה רשמית: הטענות של העובדת הינן חסרות בסיס כפי שהוכח מהדוח שהוזמן ע״י הדירקטוריון. האירוע המדובר של נשיקת פרידה נעשה מדי יום. אם לזה היא קוראת הטרדה אני יכול רק להצטער. אין לטענות אלה קשר להתפטרות שלי מכיל.

מוקדם יותר אמר בורגס כי הוא מתפטר מסיבות אישיות: "אני עומד להתחתן וההחלטה שלי לחזור לשוויץ מתבשלת מזה מספר חודשים. לא מכיר את המקרה שאתה מדבר עליו".

תגובת כיל בעקבות פניית כלכליסט: מנכ"ל החברה הגיש אמש את מכתב ההתפטרות שלו מתפקידו כמנכ"ל וכחבר דירקטוריון ונימק זאת בנסיבות אישיות. הדירקטוריון קיבל את התפטרותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
לא חסיד של יחימוביץ ולפיד אך אם היו
לא חסיד של יחימוביץ ולפיד אך אם היו מוכרים לפוטאש  השוק העולמי היה מתעורר! הרי ההנהלה טוענת שיש תחרות בשוק האשלג ולשלם למנכל 53000 שקל בכול יום זה תקין זה ראויי לחברה בקשיים ,על איזה התייעלות מדברים שמפטרים 270 עובדים וגורמים לנזק של 440000000 מיליון דולר ? היחיד שעושה קריירה פה זה אתה מהשכר שאתה מקבל מבורגס ישירות !
Candy  |  11.09.16
לכל התגובות