אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון בוחן פטור ממס שבח לבעלי יותר מ־3 דירות שימכרו אותן בהקדם צילום: עומר מסינגר

כחלון בוחן פטור ממס שבח לבעלי יותר מ־3 דירות שימכרו אותן בהקדם

לפי האפשרות, הפטור יינתן במסגרת הוראת שעה, ולא בחקיקה, כך שלאחר כשנתיים-שלוש יהיה ניתן לבטלו. ההטבה מוערכת במאות אלפי שקלים לכל בעל דירה שיימכור

13.09.2016, 08:33 | רוני זינגר
שר האוצר משה כחלון בוחן אפשרות להעניק פטור ממס שבח לבעלי דירה שלישית ומעלה שיבחרו למכור אותן כדי שלא לשלם עליהן מס. מדובר על מתן פטור ממס שבח שיינתן במסגרת הוראת שעה, ולא בחקיקה, כך שלאחר כשנתיים-שלוש יהיה ניתן לבטל את הפטור. מטרת הפטור היא לאפשר לבעלי דירה שלישית ומעלה, שעל פי הצעת החוק שמקדם האוצר ייאלצו לשלם מס על דירתם השלישית ומעלה, להיפטר מהדירות שבבעלותם בפרק זמן שייקבע. מדובר בהטבה שעומדת על מאות אלפי שקלים לבעל דירה, שיוכל לחסוך אותם בעת המכירה.

קראו עוד בכלכליסט

שר האוצר משה כחלון, צילום: עומר מסינגר שר האוצר משה כחלון | צילום: עומר מסינגר שר האוצר משה כחלון, צילום: עומר מסינגר

מאז הוחלט על קידום החקיקה שתמסה דירה שלישית, בוחנים בלשכת כחלון תמריצים שיעודדו את בעלי הדירות למכור את נכסיהם. בסביבת כחלון מעוניינים לקדם את חוק מיסוי דירה שלישית כדי להגדיל את היצע הדיור ולא כדי להגדיל את גביית המס. על כן נבחנו אפשרויות העידוד שניתן יהיה לתת לבעלי דירות כדי שימכרו את נכסיהם.

אלא שלא רק עבור בעלי הדירות הפטור ממס שבח יהיה תמריץ. זוהי סוכריה פוליטית שכחלון יכול לתת לח"כים שלפי שעה מתנגדים להצעת החוק מעוררת המחלוקת שלו. רכז הקואליציה בוועדת הכספים, ח"כ מיקי זוהר, אמר אתמול כי אם ההצעה לפטור ממס שבח תתקבל, הרי שהוא יתמוך בהצעת החוק. לדברי זוהר היה זה הוא שהציע לכחלון את ביטול הפטור. "שר האוצר תומך בהצעה שלי, אבל אני מבין שזה עומד בניגוד לעמדת אנשי המקצוע שכל רצונם הוא הגדלת הקופה הציבורית", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

110 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

108.
המס המוצע אף עלול ליצור אפליה בהתייחס לשותפים
המס המוצע אף עלול ליצור אפליה בהתייחס לשותפים בדירות או ליורשים, שכן נקבע כי כל מי שבבעלותו 33% מדירה נחשב לבעל דירה שלמה. מכאן, ייתכן מצב ששותף בבעלות בדירה הזכאי רק לחלק משכר הדירה ייאלץ לשלם את המס החדש כאילו הוא בעל דירה שלמה (במידה שיש לו עוד שתי דירות כמובן). שלושת היורשים ישלמו ביחד סכום הגדול פי 3 משכר הדירה של אחת הדירות. יש מצבים של בעלות כפויה כאשר אחד היורשים לא מוכן למכור בשוק החופשי והאחרים תקועים בנכס ולא רוצים לתבוע בן משפחה.
Sushi  |  29.09.16
107.
כחלון הרס לצעירים את החיים כשביטל את התוכנית
כחלון הרס לצעירים את החיים כשביטל את התוכנית לייבוא חברות בניה זרות ופועלים זרים. כחלון הרס לצעירים את החיים כשהחליט לבטל את התוכנית להגביר בניית דירות 2-3 חדרים באזורי הביקוש. כל מה שכחלון עושה בעניין המיסוי ומחיר למשתכן מצטייר אמנם כמוסרי אך לא יועיל כלל לעתיד הדור הצעיר במדינה ויגזור עליהם רכישת דירות בשכונות מצוקה, בהם ילדיהם יקבלו חינוך גרוע.
Grapes  |  17.09.16
לכל התגובות