אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הוועידה הכלכלית

"ההשקעות האלטרנטיביות מאוד אטרקטיביות אל מול השוק הקיים"

כך טוען אמיר הסל, מנהל ההשקעות של הראל בפאנל שעסק בטרנד ההשקעות בסביבת הריבית הנמוכה. "לא כולם רוצים אלטרנטיבי" מסבירה עינת סקורניק מבנק לאומי "תלוי באופי של הלקוח והמודעות שלו. היום יש גישה יותר קלה למוצרים כאלה אבל האדם הסביר לא תמיד מבין את הסיכון"

14.09.2016, 12:07 | דרור רייך

"ההשקעות האלטרנטיביות מאוד אטרקטיבית אל מול השוק הקיים" כך טוען אמיר הסל מהראל במסגרת פאנל "החיים באפס" בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט ובנק לאומי, שעסק בריבית האפסית שסוררת בשווקים ומשפיעה לכולנו על החיסכון וגם על ההשקעות בטווח הקצר. "השווקים מתמחרים ריבית נמוכה להרבה זמן – אם זה ישתנה יש סיכון גדול". חברי הפאנל ניסו למצוא אלטרנטיבות בשוק מניות שמתומחר במלואו ובמכפילים גבוהים, התמחור דל, שוק האג"ח מעוות והשאלה המרכזית היא "אז מה הלאה? איפה התשואה?"

"חברות בעולם לא אופטימליות במיוחד מבחינת ניהול" טען יובל כהן מפורטיסימו. "אפשר לנער, לעשות שיפור אסטרטגי, ואפילו צמיחה לא אורגנית. חברה שהיא פרטית לא בוחנים אותה כל רבעון או כל שנה ומכאן המניע להשקעה בה. צריך לבחור את החברה המתאימה – לא כל אחת. אנחנו מסתכלים על חברות צמיחה".

"בלי ששמנו לב קמה לה תעשייה אלטרנטיבית של 7 טריליון דולר (3 טריליון קרנות הון סיכון)", הסביר יניב חברון מאקסלסנס. "היא צומחת ב-10 עד 11 אחוז וכולם נרתעים, למה? בגלל חוסר הנגישות חוסר הידיעה תמיד נראה מסוכן יותר".

חברי פאנל הריבית הנמוכה, צילום: צביקה טישלר חברי פאנל הריבית הנמוכה | צילום: צביקה טישלר חברי פאנל הריבית הנמוכה, צילום: צביקה טישלר

"לא כולם רוצים אלטרנטיבי" מסבירה עינת סקורניק מבנק לאומי "תלוי באופי של הלקוח והמודעות שלו. היום יש גישה יותר קלה למוצרים כאלה אבל האדם הסביר לא תמיד מבין את הסיכון".

"השיטפון נובע מהעובדה שאנשים לא מודעים לסיכונים, לא פונים ליעוץ בבנק. מה שנמכר לציבור זה בעיקר חלום" אמר עופר שפירא משפירא ושות'. "לא סיכון אלא חלום".

"אנחנו בשיטפון של הצעות באינטרנט של הצעות השקעה" תיאר מאיר לוין מהרשות לני"ע. "יש נטייה של הציבור ללכת לכיוון הזה וזה מטריד אותנו. יש כאלה שהפסידו את כל כספם".

תגיות