אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי זכרון יעקב ניצחו: המועצה הארצית סירבה לשנות ייעוד קרקע ממלונאות למגורים צילום: גיל נחושתן

תושבי זכרון יעקב ניצחו: המועצה הארצית סירבה לשנות ייעוד קרקע ממלונאות למגורים

כמאה משפחות טענו כי הרשות המקומית הטעתה את מקבלי ההחלטות והציגה למשרד התיירות ולמועצה הארצית לתכנון ולבנייה מצגי שווא, שלפיהם בכוונתה להקים בשטח פרויקט דיור בר השגה, אף שבפועל מקודם פרויקט לבניית 38 וילות

21.09.2016, 08:13 | דותן לוי
לאחר מאבק ממושך של תושבי זכרון יעקב החליטה המועצה הארצית לתכנון ובנייה, בראשות היו"ר אביגדור יצחקי, כי קרקע שממוקמת על שפת המצוק בחלקה המערבי של המושבה לא תשנה את ייעודה ממלונאות למגורים.

התב"ע המקורית של הקרקע, המשתרעת על 13 דונם, היא לתיירות ומלונאות, אך קיבוץ מעיין צבי, הבעלים של הקרקע, ביקש לשנות את ייעודה למגורים ולמכור אותה ליזם עודד תורג'מן, שלטענת התושבים מקורב לראש מועצת זכרון יעקב אלי אבוטבול, שהתפטר לפני מספר חודשים בעקבות העמדתו לדין בחשד שאיים על יזם של מלון עדן אין. ההחלטה לשנות את ייעוד הקרקע עברה אישור הוועדה המקומית.

זכרון יעקב, צילום: גיל נחושתן זכרון יעקב | צילום: גיל נחושתן זכרון יעקב, צילום: גיל נחושתן

כמאה משפחות, שיוצגו על ידי עו"ד שחר לוינזון ממשרד יוסף ישורון ושות', טענו בוועדות הערר ובתביעה שהגישו לבית המשפט המחוזי כי הרשות המקומית הטעתה את מקבלי ההחלטות והציגה למשרד התיירות ולמועצה הארצית לתכנון ולבנייה מצגי שווא, שלפיהם בכוונתה להקים בשטח פרויקט דיור בר השגה, אף שבפועל מקודם פרויקט לבניית 38 וילות.

המועצה ארצית לתכנון ובנייה ציינה בהחלטתה: "ההצעה להפוך שטח לייעוד מגורים מצריכה הנמקה מיוחדת... אין בכך כל דבר מיוחד, ולכן קביעה שזו מטרה מיוחדת כנדרש בתמ"א היא בלתי סבירה על פניה ולו מבחינה כלכלית. יש בכך בעייתיות מיוחדת לאור העובדה שבמקומות רבים מנסים להפוך את הייעוד המלונאי למגורים, שהוא רווחי הרבה יותר, ולכן מתן גושפנקה לכאורה להנמקה לא סבירה זו לשינוי ייעוד תהווה זרז ליצירת לחץ לפגיעה בשטחי מלונאות גם במקומות אחרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
תושבת אור עקיבא  צודק , כל הכבוד על
תושבת אור עקיבא  צודק , כל הכבוד על הכנות, ממש כואב הלב , שאנשים במיוחד תושבי זכרון לא רואים את המטרה הנעלה בבנייה את השגשוג והצמיחה את ההתפתחות של הישוב שבסופו של יום יתרום להעלאת הרמה את מחירי הדירות , חבל שאנשים מתעסקים בטפל ולא בעיקר ובמיוחד חבל שיש עוד אנשים קנאים ממורמרים שמתעוורים מקנאה ולא מסוגלים להתפתח (בואו לראות באור עקיבא איך הבנייה מתעצמת ואיך הישוב מתפתח ואיך זה מוסיף ולא גורע) חבל אנשים קטנים חסרי חיים חבל שאתם הורסים לדור המשך לילדכם את העתיד חבל
Tree  |  26.09.16
11.
לאחר שהתפטר אלי אבוטבול ראש מועצת זכרון יעקב
לאחר שהתפטר אלי אבוטבול ראש מועצת זכרון יעקב לשעבר, ורשויות החוק התחילו לעקוב באדיקות אחרי כל ההתנהלות, נראה שלא כל כך הולך לאמירי גן. החברה נוקטת בגישה של עבריינות בנייה, חריגות בנייה ושמים "קצוץ" על כולם כדפוס עבודה קבוע. כאשר בודקים קצת יותר לעומק זה נעשה מטריד, שלא לומר פוגע בשותפים שלה (ראו מלון רמדה בחדרה). יש חברות שכנראה צריך לעצור אותן כמו שעצרו את ענבל אור.
Button  |  25.09.16
לכל התגובות