אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-NFL מעודד את שחקניו להתבטא בנושאים חברתיים צילום: איי פי

ה-NFL מעודד את שחקניו להתבטא בנושאים חברתיים

קומישינר ה-NFL רוג'ר גודל אמר כי הוא "משבח את השחקנים שמעלים לדיון נושאים חברתיים. אני מעריץ את השחקנים שלנו, שמוכנים לעשות זאת"

21.09.2016, 16:46 | שירות כלכליסט
כשקולין קפרניק, הקווטרבק של סן פרנסיסקו 49 עורר לראשונה את הדיון הציבורי על אי השוויון החברתי והגזענות המערכתית במדינה, קומישינר ה-NFL רוג'ר גודל אמר כי אינו בהכרח מסכים עם שיטת המחאה של קפרניק. אולם, לאחר שיותר ויותר שחקנים הצטרפו למחאה, נראה שגודל משנה את הגישה. בראין שקיים לאחרונה התייחס גודל למחאה המתפשטת ברחבי הליגה, ואמר כי הוא בעצם משבח את השחקנים שמעלים לדיון נושאים חברתיים.

קראו עוד בכלכליסט

קומישינר ה-NFL רוג קומישינר ה-NFL רוג'ר גודל | צילום: איי אף פי קומישינר ה-NFL רוג

"כפי שאמרתי בעבר, אני באמת ובתמים מכבד את השחקנים שרוצים להביע את קולם ולשנות את הקהילה", אמר גודל לבראיון לתקשורת. "איננו חיים בחברה מושלמת. אנחנו רוצים שהם ישתמשו בקול שלהם. הם עוברים ממחאה להתקדמות ומנסים לגרום לדברים לקרות בקהילות. אני מעריץ את זה בשחקנים שלנו, שמוכנים לעשות את זה.

"אנחנו כמובן רוצים לכבד אנשים. אנחנו רוצים לכבד את ההבדלים בינינו. אנחנו רוצים לכבד את הדגל שלנו ואת המדינה שלנו, והשחקנים שלנו מבינים את זה. ולכן אני חושב שהמקום אליו הם זזים והאופן בו הם עושים זאת הוא מאד מועיל, ואנחנו מתכוונים לעודד את זה".

המחאה מטיבה גם עם הקהילות המקומיות. קפרניק הודיע שיתרום מיליון דולר מהשכר שלו לארגונים קהילתיים, בעוד שהקבוצה שלו הסכימה לתרום סכום זהה. קפרניק מתכוון גם לתרום את כל ההכנסות ממכירת החולצה שלו – שהיא כרגע הנמכרת ביותר בליגה – לתכניות שמסייעות לקהילות נזקקות.

שחקנים אחרים שהצטרפו למחאה נפגשו עם קציני משטרה ומחפשים דרכים לאחד את הקהילות. הודות לצעדים החיוביים שיצאו מהמחאה, קל להבין מדוע גודל משבח כעת את השחקנים שלו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות