אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכסוך בין נניקשווילי לטרי ופרידמן מגיע לבית המשפט צילום: אורן אהרוני

הסכסוך בין נניקשווילי לטרי ופרידמן מגיע לבית המשפט

טרי ופרידמן רוצים למנוע את מכירת המניות של נניקשווילי בתחנת הכוח IPM לאהוד בן ש"ך וניסן כספי וטוענים כי העסקה תפגע במעמדם בחברה

22.09.2016, 08:35 | גולן חזני

העימות בין משה טרי ומוטי פרידמן לבין אברהם נניקשוילי, בדרך לבית המשפט, לאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע להסכמות לגבי מכירת המניות של נניקשווילי בתחנת הכוח IPM. נניקשוולי מעוניין למכור את המניות אותן הוא מחזיק ביחד עם טימור בן יהודה (80%) לאוהד בן ש"ך וניסן כספי בתמורה ל־85 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול ניסה נניקשווילי לכנס אסיפת בעלי מניות על מנת למנות ארבעה דירקטורים חדשים מטעמו שיהפכו את מאזן הכוחות בדירקטוריון החברה ויהוו את הרוב הדרוש לאישור מכירת המניות.

טרי ופרידמן לא הגיעו לאסיפה והיא נדחתה להיום מכיוון שלא עמדה מספר החברים המינימלי הדרוש כדי לקיימה. על פי תקנון החברה היום תתקיים הישיבה גם במקרה ולא יהיו נוכחים בה מספר האנשים הדרוש.

טרי ופרידמן טוענים כי עיסקת מכירת המניות פוגעת במעמדם בתחנת הכוח ועל כן דורשים לשנותה. לטענתם על פי הסיכום המקורי הם היו אמורים לקבל מנניקשווילי מימון בגובה 20 מיליון דולר לחלקם בתחנת הכוח (20%) בריבית בסיסית של לייבור. ל"כלכליסט" נודע כי נניקשוילי, בתיאום עם בן-ש"ך וכספי, הציעו להם הלוואה בריבית של לייבור פלוס 2% לשנה, מה שמייקר את העלות במאות אלפי דולרים בשנה, והשניים סירבו.

בנוסף טרי ופרידמן טוענים "כי נניקשוילי מוכר נכס שאיננו שלו". לטענתם נניקשוילי לא עמד בהתחיבויותיו להעביר 110 מיליון דולר לתחנה בהון, אלא הזרים רק כמחצית מהסכום ומשכך איננו זכאי למכור את המניות.

 , צילומים: אוראל כהן צילומים: אוראל כהן  , צילומים: אוראל כהן

על פי ההסכם בין טרי ונניקשוילי, נניקשוילי מחזיק ב־80% מהמניות בכפוף להזרמה וטרי ופרידמן ב־20%, ללא מחויבות להזרמה כלשהי אלא רק לפעילות לקידם האישורים לתחנה, אישורים שאכן הושגו.

עורך דינם של טרי ופרידמן, שוני אלבק, הזכיר במכתב ששלח לנניקשווילי כי נגד כספי תלוי ועומד כתב אישום בגין עבירות מס והוא אף שילם כופר. "על נניקשוילי היה לוודא היטב כי הרוכשים כשירים לקבל היתר. כספי העביר מניותיו בחברה לרעייתו אבל נותר מנהל בחברות ואנו מתפלאים על מה הסתמך נניקשוילי בהערכתו כי השניים יקבלו היתר למכירה", כתב אלבק.

במקביל מנהלים בן ש"ך וכספי משא ומתן מתקדם לצרף את קרן נוי ואת לאומי פרטנרס כשותפים בתחנה. ברשות החשמל עוקבים אחר האירועים ואם התהליך יתעכב צפויות מניותיו של נניקשוילי לעבור לידי נאמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות