אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מגפי הבוקרים של רונלד רייגן נמכרו ב-160 אלף דולר

כריסטיס עורך מכירה פומבית של חפצי נשיא ארה"ב לשעבר, בהם חתיכה מחומת ברלין הנושא את חתימתו, ושעון שנתן לו פרנק סינטרה

23.09.2016, 21:01 | שירות כלכליסט

בית המכירות כריסטיס בניו יורק עורך השבוע מכירה של מאות פריטים מהאוסף של נשיא ארה"ב לשעבר רונלד רייגן. בין הפריטים שכבר נמכרו: מגפי הבוקרים של רייגן, מתנתו של כוכב המערבונים רקס אלן, אשר נמכרו במחיר של 160 אלף דולר - הרבה מעל הערכת כריסטיז לפיה יימכרו תמורת 20 אלף דולר בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

בין הפריטים ששימשו את רייגן במהלך 8 שנות כהונתו בבית הלבן, כלולים פרטי ריהוט, ספרים, מתנות ותכשיטים בשווי אלפי דולר מעיזבונה של אשתו, ננסי רייגן.

מלבד זוג המגפיים, בקטלוג המכירה יש עוד כמה פריטים יחודיים, בהם חתיכה מחומת ברלין הנושא את חתימתו של רייגן, ושעון שניתן לנשיא מאת הזמר פרנק סינטרה, לכבוד השבעתו של רייגן לנשיאות ב-1981. המכירה צפויה להכניס למעלה מ-2 מיליון דולר.

המגפיים הנשיאותיים, צילום: Christie המגפיים הנשיאותיים | צילום: Christie המגפיים הנשיאותיים, צילום: Christie

ננסי רייגן נפטרה בחודש מרץ שעבר ממחלת לב, בת 94. היא הלכה לעולמה 12 שנה לאחר שבעלה, שהיה אחד מהנשיאים הפופולאריים בתולדות ארה"ב, נפטר ממחלת האלצהיימר.

השעון שנתן הזמר פרנק סינטרה לרייגן לרגל השבעתו לנשיאות, צילום: Christie השעון שנתן הזמר פרנק סינטרה לרייגן לרגל השבעתו לנשיאות | צילום: Christie השעון שנתן הזמר פרנק סינטרה לרייגן לרגל השבעתו לנשיאות, צילום: Christie

החתיכה מחומת ברלין, מיוחסת לנאומו ההיסטורי של רייגן בברלין המערבית, שבו קרא לנשיא בריה"מ לשעבר מיכאיל גורבצ'וב "להרוס את החומה הזו". החתיכה, באורך כ-63 ס"מ, מכוסה בגרפיטי, צפויה להימכר ב-10-20 אלף דולר. שנתיים לאחר מכן, החומה שהפרידה בין מזרח למערב ברלין מאז 1961, והפכה לסמל המלחמה הקרה, נהרסה וגרמניה שוב אוחדה.

החתיכה מחומת ברלין הנושאת את חתימתו של רייגן, צילום: Christie החתיכה מחומת ברלין הנושאת את חתימתו של רייגן | צילום: Christie החתיכה מחומת ברלין הנושאת את חתימתו של רייגן, צילום: Christie

רונלד וננסי רייגן, צילום: רויטרס רונלד וננסי רייגן | צילום: רויטרס רונלד וננסי רייגן, צילום: רויטרס

כאמור, גם פריטיה של הגברת הראשונה נכללים במכירה, בין היתר יוצעו עגילי קליפס מזהב עם יהלומים מאת "ואן קליפ אנד ארפל", אשר צפויים להימכר תמורת 15-20 אלף דולר, וכן טבעת מתוצרת "בולגרי" עם אבני ספיר ואודם, בהשראת דגל ארה"ב, הצפוי להימכר תמורת 5,000-8,000 דולר. את הטבעת ענדה רייגן ב-4 ביולי, 1986 לכבוד 200 שנה להכרזת העצמאות האמריקאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות