אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קווין גארנט פורש מכדורסל ומותיר אחריו מורשת אדירה של מקצוענות צילום: אי.פי.אי

קווין גארנט פורש מכדורסל ומותיר אחריו מורשת אדירה של מקצוענות

שחקן ה-NBA הרוויח כ-330 מיליון דולר במהלך הקריירה שלו - והותיר חותם אדיר על הליגה. הוא עשה בשלוש דרכים שונות

24.09.2016, 13:22 | אוריאל דסקל

קווין גארנט פורש מכדורסל. הוא הרוויח כ-330 מיליון דולר במשכורות במהלך הקריירה שלו - יותר מכל שחקן NBA אחר - והותיר חותם אדיר על הליגה. הוא עשה בשלוש דרכים שונות.

קראו עוד בכלכליסט

1. ב-1995 גארנט היה שחקן התיכונים הראשון מאז שנות השבעים שוויתר על קולג' והצטרף למקצוענים. אבל בניגוד למוזס מאלון, שעשה זאת אבל לא ממש היה מוכן מבחינה אנושית (הוא בקושי דיבר), גארנט היה הצלחה מיידית. האישיות הגדולה שלו, התחרותיות הבלתי מתפשרת, יכולת הריכוז, האינטליגנציה ומוסר העבודה הפסיכופטי שלו, פתחו את הדלת של הליגה לתיכוניסטים אחרים, בהם אחד - קובי בראיינט, ועוד אחד - לברון ג'יימס. ב-2006 הליגה סגרה את האפשרות הזו לאחר שרבים נכשלו בקפיצה הקשה הזו מכדורסל תיכונים לליגה הטובה בעולם.

קווין גארנט, צילום: אי.פי.אי קווין גארנט | צילום: אי.פי.אי קווין גארנט, צילום: אי.פי.אי

2. ב-1998 גארנט חתם על חוזה שיא, 126 מיליון דולר לשש שנים. גדול יותר משל הכוכב הגדול בליגה, שאקיל אוניל - 121 מיליון ל-7 שנים. ההסכם הבהיל את הבעלים של שאר הקבוצות שפחדו מהתקדים המסוכן של הענקת 126 מיליון דולר לילד בן 21. אבל גארנט לא התנצל על החוזה העצום. "אני שווה כל אגורה מהכסף, אני הולך לעבוד כל רגע נתון כדי להצדיק את הסכום הזה - אני לא הולך להתנצל על החוזה" אמר לראיון במגזין "סלאם". באותה שנה, בגלל חשש הבעלים מדרישות השחקנים, הליגה יצאה לשביתה. בסופה הגיעו השחקנים והבעלים למספר הסכמות לגבי חוזי השחקנים ותקרת השכר. השחקנים אימצו את הגישה של KG. "אנחנו עובדים קשה, אנחנו שווים את הכסף". היום חוזה כמו של גארנט נראה כמעט סטנדרטי.

3. ב-2007, 12 שנים אחרי שניסה ולא הצליח להרים את מינסוטה מהבינוניות שלה, גארנט החליט לעזוב וכמעט הצטרף לפיניקס אך בסופו של דבר הגיע לבוסטון. שם חבר לפול פירס ולריי אלן. הם אמנם לא הביג ת'רי הראשונים בהיסטוריה של ה-NBA אבל המעבר הזה פתח דלת לסופרסטארים להתחבר יחדיו וליצור "סופר טים". "אני אהיה מה שצריך להיות, אפילו מפנה זבל אם זה מה שיעזור לקחת אליפות" הסביר גארנט את הלך הרוח של הקבוצה.

השלושה הראו שעם טיפה הקרבה אישית אפשר ליצור אלופה עם כוכבים גדולים, אם כל אחד מוכן לוותר טיפה על זריקות ונקודות כדי להתחבר לשניים אחרים. "הכל אפשרי" צעק גארנט כשהסלטיקס זכו באליפות ראשונה אחרי 22 שנה. שנתיים לאחר מכן, לברון ג'יימס וכריס בוש הצטרפו לדוויין ווייד במיאמי. וכוכבים אחרים ניסו מהלכים דומים בניו יורק ולוס אנג'לס. המעבר של קווין דוראנט לגולדן סטייט הקיץ הוא חלק מהמורשת של גארנט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות